Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt már úgy veletek, hogy...

Volt már úgy veletek, hogy annyira felidegesítettétek magatokat (én pl nagy zajon), hogy belenyilallt az ideg a hasatokba? (Nekem egyenesen oda, ahol a magzatom van)

Figyelt kérdés
2011. jún. 5. 01:45
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia! Volt már úgy, énekesnő vagyok, túl közel mentem az egyik hangfalhoz, fiammal 8 hónapos állapotos voltam. Addig nem is volt baj, amíg valami nagyon hamis sort sikerült énekelnie az énekes kollégámnak. Ekkor a fiam ellentmondást nem tűrően "elrugdosott a hangfaltól", és csak akkor nyugodott meg, amikor elhagytam a próbatermet is. Amelyik gyereknek jó a hallása, az magzat korában is érzékenyen reagál a hangokra. A te gyermeked lehet, hogy nem rugdosással reagál hanem másképp, és ezt veszed. Vagy az is lehet, hogy neked érzékeny a hallásod, és kialakultak nálad ilyen pszichoszomatikus válaszreakciók, amelyek, lehetséges, hogy a szülés után múlnak majd. Testünk érdekes dolgokat csinál, mikor állapotosak vagyunk. Ha a gyermeked reakciója volt, és neked kellemetlen, meg lehet vele beszélni, hogy ne csinálja. Ez tényleg működik, még hinni sem kell benne, szoktam mondani azoknak, akik nem hisznek a babával való kommunikációban, ne higgyen, csinálja! Első gyermekemmel remekül ment a kommunikáció, az apja beszélt hozzá, mindjárt arra az oldalra helyezkedett, ahonnan jött a hang, és a mozgásából, illetve mozdulatlanságából egyértelműen érezni lehetett, hogy figyel. Persze nem biztos hogy itt erről van szó, csak megemlítettem, mint érdekességet. Te tapasztaltál ilyet? A lányommal soha nem ment az ilyen beszélgetés, annál inkább, miután megszületett...! :))) Még csak annyit, a fiamnak nagyon jó, sőt zseniális auditív memóriája van. Nem a magzati beszélgetések miatt ilyen, hanem már ott is látszott, hogy erősen auditív beállítottságú. Lányom nem auditív, nála nem is figyeltem meg soha hangra való reagálást, magzati korában. :))) Ügyesen rajzol, de semmit nem tud pontosan visszaénekelni.
2011. jún. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szia a hangos beszédtől én is nagyon ideges szoktam lenni amióta babát várok.A pici olyan szinten rúg tiltakozik hogy ezt érezve menekülni tudnék a csendbe.Én szoktam szólni hogy ne haragudjanak picit halkítsák le magukat....
2012. febr. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi mindkettőtöknek,(közben töröltem a kérdést,ezért nem láttam az első válaszolót sajnos) köszi! És gratulálok a gyerkőcökhöz! :)
2012. febr. 6. 18:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!