Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kötelező-e a szülési szabadság...

Kötelező-e a szülési szabadságot végig igénybe venni?

Figyelt kérdés

34+5 hetes kismama vagyok,vállalkozó.A mai napig dolgozom a boltomban,nem is tervezek elmenni táppénzre,úgy gondoltam,hogy a szülés napján fogom igénybe venni a szülési szabadságot,ami így is,úgy is kötelező.A párom menne gyesre helyettem(persze csak papíron)ettől függetlenül én maradnék itthon a babával,és a párom dolgozna a boltban,csak mivel a boltot nem hagyhatom üzletvezető nélkül,szeretném magam minél előbb vissza jelenteni.A kérdésem az lenne,hogy kötelező e letölteni a szülési szabadságot végig?Vagy hamarabb is igénybe vehető a gyes?Ha tud valaki,segítsen,mivel két hét múlva tudok menni könyvelőhöz,telefonba meg nem szeretek ilyesmit intézni.

Boldog babavárást mindenkinek!!!


2009. márc. 17. 15:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Tudom, ez nem segít rajtad, de Angliában 9hónap a fizetett szülési szabadság és ebből köteles vagy kivenni kerek 2 hetet! A többit nem muszáj, de ezt a két hetet igen. Szerintem otthon is lehet valami hasonló, amit köteles vagy kivenni.


Elnézést ,hogy nem tudtam segíteni, de gondoltam szólok, mert ha itt van, akkor szerintem otthon is van.

2009. márc. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
SAjnos én a kérdésedre nem tudok igazán válaszolni. Viszont kérdezem én, hogy miért nem lehet hogy te mész gyesre (amúgy nem gyedre? tgyás? Azt a azülés előtt már 4 héttel lehet igényelni), és a párod lenne a boltba bejelentve. Attól még te lehetsz az üzletvezető, nem? Máshol is, ha az üzletvezető elmegy táppénzre, attól még nem keresnek másik üzletvezetőt. De persze nem látok bele a helyzetbe, hogy mi hogy van pontosan. Csak így ha ellenőrzés is lenne, akkor nyugodtabbak lehetnétek. És a gyed is sokkal több,mint a gyes. De ha tényleg gyest mondasz, akkor amellett meg el lehet menni 4 órára dolgozni, nem? Hát nem tudom, segítettem e valamit...
2009. márc. 17. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, itt tudsz kérdezni, szakértőktől:

[link]

2009. márc. 17. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeteket!
2009. márc. 18. 17:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!