Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Babaprojekt közben érdemes...

Babaprojekt közben érdemes folsavat kezdeni szedni?

Figyelt kérdés
Január óta próbálkozunk a babával, sajnos sikertelenül. December óta szedem az elevitet. A folsav segíthet teherbe esni?
2009. márc. 16. 19:38
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia,


Ez még nem nagy idő, ne ess kétségbe. Én mindkét várandósságom előtt szedtem az Elevitet, ezzel csak jót teszel a manónak, ha megfogan. A folsav pont azokban az első hetekben (7-8 hét) a legfontosabb a baba szempontjából, amikor még sokszor a mama sem tudja, hogy babát vár:) Úgyhogy szedd csak nyugodtan:) Én is szedem, igaz, már nem napi rendszerességgel, de az elején szedtem rendesen, most már feledékeny vagyok, így a 27. hétben :D

2009. márc. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia! Elvileg azt mondják az elevit önmagában is elég, de a folsav és az E vitamin +Ca+MgB6 is segít. Az elevitben is benne vannak ezek, de lehet, hogy ha külön szeded az segít. A méhpempős méz fogyasztása kimondottan jó, ha egy 2 hónapos kúrát csinálsz. A ciklusod rendben van? Mérd a hődet, akkor tudni fogod mikor van PE-d. Ne görcsölj, vedd félválról a babaprojektet: pl: majd jön a baba amikor akar, egészséges vagy semmi akadálya a babának, ha ezt mondogatod magadnak, az segít ellazítani, barátnőmnek is így jött össze.
2009. márc. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem az orvos mondta,hogy szedjem.
2009. márc. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én szedtem. Nagyon érdekes volt nála, emiatt is is esküszöm rá. :)

Nehezen jött össze nekünk is. Olvastam a folsav jótékony hatásait és vettem egy dobozzal. Elkezdtem szedni, a következő hónapban terhes voltam. Na jóóóóóóó.... nem ettől, persze. Mellette E-vitamint szedtem, Closti is volt a dologban az ezeket megelőző hónapokban és segítségül hívtam egy ovu tesztet.

Mindenesetre a folsavam dobozán ott áll, hogy a várandósságra készülők is szedjék.

Szerintem próbáld ki, veszíteni nem tudsz vele!

(33 hetes)

2009. márc. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
én is szedek vasat és folsavat, pedig még csak a hónap végén fogom letenni a fogamzásgátlót. Úgy tervezem, hogy beszedem a 30 tablettás Maltofert, utána kezdem az elevitet. A múltkor megkaptam a magamét a nőgyógyásztól, mert azt mondta, hogy min. 3 hónappal a terhesség előtt el kell kezdeni szedni a folsavat. Az a baba sajnos elment. Most semmit sem bízok a véletlenre.
2009. márc. 17. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
az én dokim azt mondta böven elég az Elevitett szedni és itt olvastam is a neten Czezer is napi 0.8 mg folsavat ajánl mert ha annál többet szedsz ikerterhesség is létre jöhet.Én már 6 hetes terhes vagyok de a dokim azt mondta nem kell plusz folsavat szednem.inkább idd a cickafark teát menszesz elsö napjátol péig. pétöl meg palástfü teát nekem segitettt a teherbe esésben 2 honap alatt teherbe estem .a palástfü teát iszom most is mert abban segit elö ne hogy elvetéljek.
2009. márc. 17. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A ciklusom átlagban 32 napos.
2009. márc. 17. 19:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!