Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 27 hetes terhes vagyok és...

27 hetes terhes vagyok és mostanában sokszor nehezen kapok levegőt! Mit tegyek hogy jobb legyen? Ez normális amugy ilyenkor?

Figyelt kérdés
2008. febr. 19. 10:26
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem normális jelenség, a terhesség természetes velejárója. A Babó már olyan nagy helyet foglal, hogy a tüdődnek egyre kevesebb helye marad odabent. Általában a harmadik trimeszter tele van ilyen "gondokkal", mert a Baba növekedése miatt egyre kevesebb helye marad a belső szerveknek. Ráadásul a kis Pocilakó nem kíméli a gyanútlan szerveket, rúg, nyom, tolakszik :)

Ha nagyon aggaszt, tanácsadáson mondd el a dokidnak.

Segít a felpóckolt párna (alvás közben), napközben séta a friss levegőn, és a gyakori szellőztetés.

Vannak egészen jó relaxációs légzőgyakorlatok.

2008. febr. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Bizonyos mértékig normálisnak tekinthető,de nem mindenkinél jelentkezik.Figyelj oda, hogy mikor jelentkezik.Pl.: ha fizikai megterhelés után,vagy hogyha sokat ettél esetleg rossz volt a testtartásod stb.akkor próbálj meg kinyújtózni mélyen egyenletesen lélegezni,kihúzni magad.Ezek szoktak segíteni. Viszont hogyha minden különösebb ok nélkül is van légszomjad feltétlenül említsd meg az orvosodnak!

Jó babavárást kívánok!

2008. febr. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat és a segitséget:)!
2008. febr. 19. 11:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!