Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Görcsre (vádli, talp) mit...

Görcsre (vádli, talp) mit szedtek? Orvos írja fel, vagy patikában lehet venni? 19 hetes vagyok.

Figyelt kérdés
2011. máj. 25. 14:05
 1/9 anonim ***** válasza:

Ez magnéziumhiánynak tűnik. Magnéziumot szedhetsz, esetleg kálcium, magnézium együtt. Vény nélkül patikában is kaphatóak, de az orvosod is írhat fel.

Ezek amúgy is jók keményedés ellen terhesség alatt.

2011. máj. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Orvosom szerint a magnézium a méhtevékenységre hat, a lábikra görcsre a kalcium jó. Én azt ittam, nem is volt gyakran.
2011. máj. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Magnézium pezsgőtablettát mondta rá a doki,és hatott is.
2011. máj. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia! Amikor én kismama voltam szintén görcsölt a vádlim. Volt olyan,hogy éjjel vagy 5x arra ébredtem. De olyan szinten volt a lábamban görcs, hogy a lábujjaim is kimerevedtek. Nekem a tej segített! Reggel és este fél liter. (Vagy ahogy Neked jól esik, ebben a két napszakban tudtam meginni.) Lehet soknak hangzik, de hidd el a babácskádnak is jó meg neked is.

Remélem, hasznos infóval tudtam szolgálni Nektek!

Probléma mentes további szép várakozást kívánok!


9hónapos kis lány anyukája

2011. máj. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Holnap mindenképp beszerzek egy iható változatot (Elevitet is mire lenyelem.....) mert ma én is úgy jártam, hogy a lábujjaim kifeszültek a görcstől. Na, azt meg nem várom meg, hogy éjszaka erre ébredjek!!!!!

Iszom tejet bőven, na jó azért nincs meg a napi 1 liter, de eszem a túrót, tejfölt, joghurtot....úgy látszik, ez nem elég.


Mégegyszer, köszi a hasznos válaszokat!

2011. máj. 25. 14:50
 6/9 anonim válasza:
Nekem szintén sokszor van vádligörcsöm,én magnéziumot szedek.Az orvosom szerint a magnerot a legjobb!!
2011. máj. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Sok mindent kipróbáltam,de nekem csak a béres kalcium segített.500mg-os
2011. máj. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 sumergo ***** válasza:

Hát a sejtek anyagcseréjéhez a 2 alapvető dolog ami kell, az a kalcium és a magnézium. Hogy melyikből van hiányod??? A magnéziumhiány gyakoribb.

Sajna nekem már egész fiatal koromtól kell magnéziumot szednem, mert sokszor keltem arra, hogy begörcsölt a vádlim, hát tényleg szar érzés. Most, hogy babás vagyok, nem akartam megvárni mikor jelez a szervezetem a mg-ért, inkább elkezdtem szedni.

A B6 vitaminnal kombinált készítmények segítik a megfelelő felszívódást, úgyhogy olyat szedj.

16 hkm

2011. máj. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi!
2011. máj. 25. 20:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!