Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Normális az, hogy a második...

Normális az, hogy a második terhességemnél már nem vagyok annyira érdeklődő?

Figyelt kérdés
Az elsőnél az összes Kismamát elolvastam, plusz könyveket, meg bújtam az Internetet, meg minden héten kinyomtattam, hogy mi a jellemző akkor. Most a másodiknál kezembe vettem újra az újságokat és könyveket, de nem érdekelt igazán, nem tudtam újat olvasni benne. Meg van, hogy el is felejtem megnézni azon a héten mik a jellemzők. Szerencsére teljesen problémamentes a terhességem, így ha nem mocorogna sokat, el is felejteném, hogy várandós vagyok. Meg nem is beszélek róla annyit,meg ilyesmi. Nem vagyok annyira izgatott, mint az elsőnél. Más is volt így, normális ez az érzés? Nagyon örülök neki, meg boldog vagyok, meg minden, de nem foglalkoztat annyira a kérdés, úgy érzem mindent tudok az első gyerektől.
2011. máj. 25. 10:23
 1/8 *Calli* ***** válasza:
100%

Én is a másodikat várom, én inkább azt mondanám, hogy nincs időm a terhességgel foglalkozni a nagyobb mellett! Csak telnek a hetek, kicsit sajnálom is, hogy nem tudom úgy megélni ahogy az első fiamnál, de ez van...

Szakirodalmat már én is ritkábban bújom, de ez természetes, már van tapasztalat...

2011. máj. 25. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mi is a másodikat várjuk.

A férjemnek néha visszaolvasom az első gyerekkel írt babanaplót és megdöbbenünk mennyire másképp gondolkodtunk akkoriban.


nagyon gyorsan tellnek a napok de esténként még mindig beszél neki most a 2. babával is odateszi a kezét a pocira.

szóval nem sok minden változott én könyveket az elsővel se olvastam szóval nem hiányzik. babanaplót most is írok,.

2011. máj. 25. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igaz, tényleg a nagyobb mellett eleve nem sok időm van olvasgatni, meg jobban lefoglalja a gondolataimat is. Köszi, akkor megnyugodtam, hogy nem vagyok egyedül :)
2011. máj. 25. 10:29
 4/8 anonim ***** válasza:
Én még nagyon az elején vagyok a terhességnek de ugyan ezt érzem amit te. Nem igazán foglalkoztat a terhesség gondolata főleg hogy nekem még nem is mozog a babám. Én 7 hónapja szültem a kislányom ezért még elég friss a dolog és szinte még minden itt él bennem elevenen ami akkor történt. Szerintem ez normális mert most már tudjuk mire számíthatunk a második terhességnél.
2011. máj. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A férjem nekem is beszél hozzá, meg oda teszi a kezét, meg ilyenek vannak. Meg én is írok babanaplót (bár néha elég sok kimarad, és gondolkoznom kell, mi is történt akkor). Maga az a dolog nem izgat (mint az elsőnél), hogy mekkora ez vagy az a része, mi változott odabent stb. Növöget és kész.
2011. máj. 25. 10:31
 6/8 anonim ***** válasza:
tök normális amit és ahogy érzel!
2011. máj. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Bár még nem vagyok terhes a második babával, de nekem épp ez a félelmem, hogy nem tudom majd olyan intenzíven megélni a második terhességet, mint az elsőt. De tudom, hogy nem lesz rá elég időm a nagyobbik gyerek mellett, és mivel már van némi tapasztalatom is, így biztos, hogy én sem fogom igényelni a sok információt.

Szerintem irigylésre méltó dolog, ha valaki a második-harmadik-sokadik terhességet is úgy tudja átélni, mint az elsőt. Bár nem hiszem, hogy van ilyen. Szerintem az "első dolgok" csodája mindig több, mint a másodiké. S emiatt tudom, hogy lesz egy kis lelkiismeret furdalásom is, ha a második babát nem "élem át" annyira, mint az elsőt.

Pedig ez valahol így természetes.

2011. máj. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok vele. Az elsőnél persze újdonság volt meg minden, a tesónál már nagyjából tudom a dolgokat, meg a nagyobb totál lefoglalja minden időmet.

Elég ha azon fől a fejem, hogy minden rendben odabent, mert sajnos vannak/voltak gondok.

2011. máj. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!