Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha 2 héttel kisebb a baba,...

Ha 2 héttel kisebb a baba, baj van?

Figyelt kérdés
Megvagyok ijjedve. 25 hetes vagyok, de ma mondta a doki, hogy kérne egy szakvéleményt mástól is, mert 2 héttel el van maradva a pici. Ez volt 19 hetesen is..akkor egy másik nézett, ő 3 héttel látta lemaradva akkor, de egy szakvélemény csak 1 heti lemaradást írt rá...most meg megint kezdődik ez az egész..nem igaz, hogy mennyit aggódok...veszélyeztetett vagyok az elejétől, mert az első baba nem sikerült, de én úgy félek...Volt valaki ilyen helyzetben???
2011. máj. 23. 16:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem is kisebb az átlagnál, nem mondják mennyivel, de nem kóros. De mivel nincs egyforma terhesség nincs egyforma méret sem. Utol fogja magát érni a kicsi ne ess kétségbe! Ezek csak számítások, ha egyébként minden rendben vele szervileg, akkor nincs miért aggódnod, később beéri a korát!


és BOLDOG BABAVÁRÁST

2011. máj. 23. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igazából azt lenne jó tudni, hogy az első UH-n megfelelt-e a korának. Nekem akkor amikor mensi szerint 7 hetesnek kellett volna lennie UH alapján csak 5 hetes volt. Ettől függetlenül az utolsó menstruációtól számolt a dokim meg a védőnő is. Aztán vmikor a 20. hét környékén újra szembesült a dokim azzal, hogy 2 héttel kisebb a bébi, így korrigálta a szülés várható időpontját. Elvileg úgy van, hogy minél kisebb egy magzat annál kisebb lehet az átlagtól való eltérés, minél nagyobb annál inkább dominál a genetika. Hiszen más különben hogyan születne pl. 2800 g-mal és 4200 g-mal is makk egészséges kisbaba. Szóval szerintem az első UH-ból kéne kiindulni. Ja és egyébként a módosított időpont előtt 2 nappal szültem.
2011. máj. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Még annyi, hogy a dokim azért tudott ilyen könnyen módosítani, mivel az elején is megvolt a két hét differencia. Ha nem lett volna akkor nyilván már kicsit problémásabb lett volna a dolog.
2011. máj. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!! Reméelm minden rendben van a picurral...igen, nekem is mondták, hogy kitolják a szülés időpontját, nyugodjak meg, de azért bennem van egy pici agggódás...Most szinte 3 hétig minden héten megnéz valaki Uh-al, hogy folyamatosan növekszik a kicsi vagy sem..
2011. máj. 24. 09:55
 5/5 anonim ***** válasza:
Az nem baj, hogy néznek, legalább minden héten láthatod a picurt. :)
2011. máj. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!