Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megtagadhatom a cukros lötyis...

Megtagadhatom a cukros lötyis vizsgálatot?

Figyelt kérdés

Első terhességemkor zsemle+tej volt a vércukorvizsgálatnál, persze más megyében laktunk, mint most.

Ebben a megyében a cukros lötyis változat van. Megtagadhatom és kérhetem a zsemle+tej variációt?

Az első terhességemnél azt mondta a védőnő, hogy csak akkor van a cukros lötyi itatás, ha a zsemlés eredménye nem jó.


2009. márc. 11. 13:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
szabolcsban lakk, itt is lötyis van, nem tudom ez miért okozna gondot, én is túl lettem rajta, vittem citromot, csináltam két limonádét, kétszer két decit kb, megittam, kibírtam annyira nem vészes
2009. márc. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Megtagadhatod, de ezzel kockázatod a baba egészségét, a zsemle-tejes vizsgálatot már nem sok helyen csinálják, mert a cukros lötyis megbízhatóbb és pontosabb.
2009. márc. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én mikor először elmentem, szépen meg tudtam inni, nem volt vele bajom. Kaptam bele citromlevet és nem volt vészes. Viszont fél óra múlva úgy döntött, hogy nem marad lent tovább. Bár ez az én hibám volt, mert nem azonnal haza mentünk arra a két órára, hanem vásárolni. Ugye persze meg kell ismételni. Én is rákérdeztem a dokinál, hogy nem lehetne valami más megoldás? Szívesen benyomok 10 zsemlét és egy liter tejet is. De azt mondta, hogy nem lehet, mert ezzel tudna igazán pontosan mérni. Nos magasabb is lett a cukrom, kicsit diétáznom is kell.

Szerintem próbáld meg! Nem olyan vészes ám, mint ahogy mondják!

2009. márc. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Azért csinálják a cukros lötyit mert az megbízhatóbb eredményt ad, a zsemlés már elavult, habár itt heves megyében lehet választani. Én a zsömléset választottam.
2009. márc. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Úgy tudom az uzsokiban, vagy a Szent Istvánban kifli tej van...

de szerintem is ki lehet bírni, vigyál frissen facsart citromlevet.

2009. márc. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nálunk: heves megye-Eger:

cukros lötty van, csak akkor van a zsemlés ha az orvosod papírt állít ki róla.

Mi baj van a cukros löttyel?

26hetes

2009. márc. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Miért is tennéd??
2009. márc. 12. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia magzati veszély magas vércukor esetén

Mivel a vércukor szabadon átjut a méhlepényen, így a magzatban is kórosan magas vércukor szint alakul ki. A magzat hasnyálmirigye válaszul az átlagosnál több inzulint termel, és segít a magzat vérében a vércukorszintet csökkenteni. Másrészről a hormon úgy is hat, mint a növekedési hormon. Ezért, valamint a túlzott tápanyagkínálat miatt a magzat extrém nagy méreteket érhet el (macrosomia). A nagy születési súly szülési sérülésekhez vezethet, császármetszést tehet szükségessé.

Terhesség során a terhességi magasvérnyomás, a terhességi mérgezés (toxaemia, praeeclampsia), lepényleválás, méhen belüli elhalás előfordulása gyakoribb.

Születés után a túlzott termelésre kényszerített hasnyálmirigy nem képes azonnal csökkenteni a működését, így az újszülött túl alacsony vércukor miatt szorul fokozott megfigyelésre, infuziós kezelésre. Nem kezelt esetekben az újszülöttnél sárgaság (icterus), alacsony calcium és magnézium szint, légzési rendellenességek is kialakulhatnak.

Későbbiekben a gyermek fokozott veszélynek van kitéve túlsúly, cukorbetegség kialakulására. Ellentétben a nem megfelelően kezelt „valódi” cukorbetegekkel, GDM esetén a fejlődési rendellenességek előfordulása nem magasabb, mint más egészséges terhességek esetében.

Természetesen megfelelő kezelés mellett a felsorolt következmények nem alakulnak ki.


Anyai veszély

Terhesség során enyhébb (pl. hugyúti fertőzések) vagy akár súlyos szövődmények (pl. a terhességi magasvérnyomás, a terhességi mérgezés (toxaemia, praeeclampsia), lepényleválás) jelentenek veszély.

A betegségben szenvedő nők 30 százalékánál már 7-10 éven belül, míg közel felében a szülést követő 25 éven belül valódi cukorbetegség alakul ki.

A terhesség és a szűrés nagy előnye, hogy mintegy „ablakot” nyit a jövőre, és már a nők húszas-harmincas éveiben fény derül arra, hogy kinél van hajlam cukorbetegség, magasvérnyomás, magas koleszterin és vérzsír szint kialakulására.

A fenti betegségek kialakulását egészséges táplálkozással, ideális testsúllyal, rendszeres testmozgással kerülhetjük el. Különösen ajánlott betartani a fenti tanácsokat ha a gestatios diabetes a terhesség 24. hete előtt alakult ki, nehezen beállítható volt, több terhességben is jelentkezett vagy a családban cukorbetegség fordul elő.Szerintem fontold meg.

2009. márc. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!