Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 21 hetes kismama vagyok. Az...

21 hetes kismama vagyok. Az ultrahangon kimutattak hogy a babamnak farkastorka es nyulszaja van. Levettek a magzatvizet, hogy ellenorizzek, hogy van e mas baja. A down koron kivul mit tudnak meg ebbol kimutatni?

Figyelt kérdés
2008. febr. 16. 13:49
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom! De legalább ezek a betegégek gyógyíthatók és korrigálhatók!

itt egy cikkrészlet,a magzatvízvételről: Sok sikert!



Amniocentézis


Az amniocentézis, más néven magzatvízcsapolás, magzatvízvizsgálat lényege, hogy állandó ultrahangos ellenőrzés mellett az anya hasfalán keresztül a méhűrbe vezetett vékony tű segítségével 10-20 cm3 magzatvizet szívnak le. A beavatkozás mindössze pár percig tart, és inkább kellemetlen, semmint fájdalmas, a kismama nem szorul kórházi ápolásra, de jó, ha utána 1-2 napot pihen.


Az amniocentézissel nyert magzatvízben található sejtek magzati eredetűek, tehát hordozzák a magzat genetikai állományát, így számos információval szolgálhatnak az esetleges eltérésekről. A vizsgálat segítségével fény derülhet kromoszómarendellenességek, nemhez kötötten öröklődő betegségek (pl. vérzékenység), illetve egyéb eltérések, pl. anyagcserezavarok, enzimhiányok meglétére.


Az amniocentézist a terhesség 10. hete után, leggyakrabban a 1618. héten végzik. A vizsgálat legnagyobb kockázata a spontán vetélés, ami ugyan nem nagy (0,5-l%), elvégzése mégis csak indokolt esetben tanácsos: ha az egyéb kockázati tényezők megléte a vizsgálat kockázatánál nagyobb. Ezek alapján az amniocentézist akkor ajánlott elvégezni, ha az AFP-vizsgálat eredménye a normálistól eltérő értéket mutat, ha az anya elmúlt 35 éves, illetve ha már van kromoszómarendellenességgel (pl. Downkór, cisztás fibrózis) vagy egyéb fogyatékkal született gyermek a családban. A vizsgálat eredménye kb. három hét alatt készül el.

2008. febr. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnállak,én is hasonlón mentem keresztül.A kisbabámnál Dandy Walker syndromát diagnosztizáltak.A magzatvízből kromoszóma vizsgálatot végeznek,de a fejlődési rendellenességeket nem csak kromoszóma hiba okozza.Nálunk negatív volt,ami annyit jelent nem örökletes.Ha van kedved írj privit.
2008. febr. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Sajnálom, hogy így alakult. Az én kislányom 6 éves szintén ezzel a rendellenességgel született. Egy pár műtéten átestünk már, ha gondolod írj privit, hátha tudok egy-két bíztató szóval szolgálni. :) Tudom ez nem segít most, de lehetne rosszabb is. Én most a második babát várom-8.hétben vagyok-és kicsit izgulok, hogy minden rendben lesz-e. Bevallom nehezen szántuk rá magunkat az újjabb babára. Fel a fejjel!!
2008. febr. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!