Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tudom hogy ahány ember annyi...

Tudom hogy ahány ember annyi vélemény/tapasztalat van az EDA-ról. De kiváncsi lennék ki-mit gondol róla?

Figyelt kérdés
Azt is tudom hogy sok ilyen kérdés felmerült már itt, ezért is inkább friss tapasztalatokra/véleményekre lennék kiváncsi. A szülésznő nagyon pozitív dolgokat mondott róla. Ami engem mégis elgondolkodtat, hogy nem e hat a Babára mégis? És hát persze keringenek a lebénulás lehetőségéről szóló rémhírek is...
2009. márc. 9. 16:02
 1/9 anonim ***** válasza:

Én 3 hete szültem EDA nélkül és bár azt hittem nagyon alacsony a fájdalomküszöböm, túléltem egy komplikált szülést úgy, hogy csak a szép emlékek maradtak.

Könnyű szülést kívánok!

3 hetes kismanó anyukája

2009. márc. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia.

Az én véleményem az,ha valamit lehet enyhíteni akkor tegyük meg.Én szívesen kértem volna EDA-t,de ott ahol szültem ott nem volt.Én szültem már egy gyereket és nagyon dicséretes,hogy akkor is válaljuk a szenvedést ha azt lehet enyhíteni is,de én mégis beválaltam volna a fálydalomcsillapítást.Attól még az én gyerekem és semmit nem változtat az anyai érzéseken hogy hogy szültem.Nagyon sok jó tapasztalatot hallottam az EDA-ról.Sajna nekem simán kellett megszülnöm a babámat,de már most pontosan tudom, hogy többet igy szülni nem fogok.Lehet hogy sokan nem értenek egyett velem,de nekem akkor is ez a véleményem.

Sok sikert,és könnyű gyors szülést kívánok neked.

2 hós friss anyuka

2009. márc. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Én 3 éve EDA-val szültem és azt mondom anélkül nem bírtam volna ki,nagyon alacsony a fájdalom küszöböm.Második babámat májusra várom és én biztos hogy most is kérni fogom.

Attól mert enyhítik a fájdalmaidat semmivel nem leszel kevesebb mint más.

2009. márc. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Én még hezitálok, de ha úgy érzem közben hogy nem bírom máshogy, akkor valószínüleg kérni fogom. Ettől tényleg nem lesz "rossz anya" az ember. Csak hát annyi mindent lehet hallani, és ártani semmiképpen sem szeretnék Babókának vele... meg persze magamnak se.
2009. márc. 9. 16:38
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem 2 gyerekem van,az elsőt EDA-val szültem.Nagyon jó volt,gyorsan4 óra alatt meglett a baba.A 2.nál is magától értetődő volt,h kérek-sztem alacsony a fájdalomküszöböm,úgy gondoltam,ezt máshogy nem bírom ki-de aztán semmi nem lett belőle,mert 3 óra alatt meglett a baba(gátmetszés nélkül).Nem lett volna értelme.Nem mondom,h nem fájt,de simán kibírtam.Ha lesz 3.,nála is úgy készülök,h kérek,de majd ott és akkor kiderül,h mi lesz...a babára egyáltalán nem hat.És nekem eszembe se jutottak ilyen negatív dolgok,h lebénulok.Nagyon örültem,h van rá lehetőség.
2009. márc. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én EDA nélkül terveztem a szülést,de nem tágultam a dokim javasolta! mondhatom jó volt hamar kitágultam. Nem attól jó anya valaki hogy szét szenvedi az agyát a szülőágyon! Én csak ajánlani tudom!
2009. márc. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Én EDA-val szültem, nagyon jó volt, 3,5 óra alatt meglett a babám.

Engem szószerint rábeszélt a szülésznő, amit azóta is nagyon köszönök neki.


Ő is azt mondta, amit az egyik előttem válaszoló, hogy nem osztanak érdemrendet a szülés után, a lényeg, hogy egészséges baba szülessen. Nem lesz jobb anya az, aki végigszenvedi a szülés fájdalmait (minden tiszteletem az övéké).

Minek szüljünk fájdalmasan, ha lehet fájdalom nélkül is?!


Szerintem, ha van rá lehetőséged, kérj epidurális érzéstelenítést, megéri!


Könnyű szülést Neked!

Boldog babázást a többieknek!


5,5 hós kislány anyukája

2009. márc. 9. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok, most olvastam végig a kérdésed:


A babára nem hatott, semmi baja nem lett, nem volt kábult, vagy ilyesmi.


Én is féltem a lebénulás veszélyétől, de felvilágosítottak, hogy nem gerincbe adják, hanem gerinc mellé, így nem lehet lebénulni tőle.

2009. márc. 9. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Így egy kicsit nyugodtabb leszek, és ha úgy érzem, akkor kérek EDA-t. Köszönöm, és nektek is minden jót kívánok!
2009. márc. 9. 22:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!