Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akinek volt már vetélése,...

Akinek volt már vetélése, hogyan tudta megnyugtatni magát a következő terhesség alatt, hogy most nem lesz gond?

Figyelt kérdés

Nekem az első terhességem végződött vetéléssel, most a 7. héten vagyok, embriót a 6. héten látták az uh-n, szívhang is volt akkor, de nem tehetek róla, néha rámtör a félelem... Pedig hol tartok még (remélhetőleg) a végétől?

Most is nehezen indult, pecsételtem, de szedek utrogestan-t és pihenek. Volt valakinek valami taktikája, ami segített, ha elkezdett szorongani?


2011. máj. 2. 13:11
 1/10 anonim ***** válasza:

Semmi nem segített megnyugtatni... mindig stresszes voltam minden nap és minden uh elött. .


azt mondták azt a hetet kell túlélni amikor a vetélés volt.

nálunk ez pont karácsony hete volt és nem kicsit drukkoltam hogy most ne kórházba kössek ki.

aztán a 12. hét volt a mérce.

2011. máj. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A 12 hetes uh-ig sajnos nem igazán segített semmi. Megpróbáltam elképzelni milyen leszek nagy pocakkal állandóan mondogattam magamban hogy nem lesz semmi baj de végső soron csak akkor nyugodtam meg teljesen mikor az orvos közölte hogy minden rendben van. Azóta már 27 hetes kismama vagyok és a fiam kiváló egézségnek örvend. Fel a fejjel biztos nem lesz semmi baj. Sok boldogságot.
2011. máj. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:

Szia!

Nekem elsőre méhenkívüli terhességem volt! Másodikra spontán vetélésem. Harmadikra magzatelhalásom. Negyedeikre ismét spontán vetélésem. És ötödikre megszülette a Drága pici fiam ako most 6 hónapos!

Tanácsom nem szabad negatívan nézni a dolgokat és igenis el kell hinni, hogy minden rendben lesz! Nem szabad annyit aggódni, mert az sem tesz jót!

A másik foglald el magad bármivel így eltereled a figyelmed!

Én nekem sok mindent túl kellet élnem, de mindig féltem. Az ötödik terhességemnél már úgy vóltam vele, hogy ha megint történik valami, akkor is megyek tovább. Elfoglaltam magam nem nagyon foglalkoztam a terhességel, de amint betöltöttem a 12. hetet máris boldog és kiegyensúlyozott voltam!

Remélem egy kicsit segítettem, és drukkolok, hogy minden oké legyen!

2011. máj. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Olyan rossz, hogy ennyien mentünk át ilyenen, de jó olvasni, hogy előbb-utóbb mindenki boldog lehetett! (Kedves válaszoló, akinek az 5. terhességéből született meg a kisfia - ehhez nem is tudok mit szólni, óriási lelkierő).

Titeket nem vizsgáltak többször az előzmények miatt? Nekem a 6 hetes UH után azt mondták viszlát a 12 hetesen és ennyi. Én ezt jelen körülmények közt kicsit hosszú időnek tartom.

2011. máj. 2. 13:38
 5/10 Disi ***** válasza:
Én 32 hetes kismama vagyok, és nagyjából ugyanezen mentem át. Pont egy évet váratott magára, mire újra sikerült. Most második alkalommal is szerintem az segített, hogy elfoglaltam magam mással, ugyanúgy dolgoztam, és szerveztem az esküvőnket. Nem akartam itthon maradni, mert akkor biztosan agyaltam volna, és a dokim is azt mondta, hogy nem amiatt ment el az első sem, mert dolgoztam. Mondjuk a főnököm is nagyon jó fej volt, mert ha mégis beparáztam, akkor tartott nekem egy lelki fröccsöt, és így nagyjából helyre rakott napközben is, ha kellett. Mondjuk most hála istennek csak fehér folyásom volt ( és még mindig van :-(), de volt hogy másabb lett a színe, és én is azonnal hívtam a dokimat, de mondta, hogy azon kívül, hogy szedem a gyógyszert nem nagyon tudunk mit csinálni az első 12 hétben. Fontos, hogy legyen valaki, akivel meg tudod beszélni, és adsz is a szavára, máshogy nem lehet túlélni. Vidám könyvek, filmek, és társaság, tereld el a figyelmedet. Úgyhogy kitartást, és ne aggódj, nem lesz semmi baj, gondolom kivizsgáltak, és mondták volna, ha bármilyen probléma lenne, ami miatt nem tudnád kihordani. Sajnos nem mindegyik marad itt velünk, de ez a baby most titeket választott, örülj neki!
2011. máj. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia

hát mi most vagyunk 14 hetesek, első terhességem 6 hetesen lett műszeresen befejezve, most el ne képzeld mennyi ideget ettem hogy túl legyünk ezen az időszakon, most is és midig az jár a fejembe, minden vizsgálat rendben lesz e.eléggé stresszes ez az egész. de kitartók vagyunk és pozitívan állunk hozzá.

kívánom neked minden a legnagyobb rendben legyen.

2011. máj. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
nekem is volt vetélésem. A fiammal utána a 12. hétig úgy mentünk uh-ra, mint a vágóhídra:S Most 6 hetes vagyok, de szombaton igazából még nem vert a szíve a babámnak, bár a doki megnyugtatott, hogy ő mintha látná, hogy már kezd verni. De azért 10 nap múlva visszahívott. Most nem izgulok, pedig nincs minden rendben. Tudom, hogy van itt egy gyermekem, csak ő jár a fejemben.
2011. máj. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia!!

Sajnos nekem is volt vetélésem, 22 hetesen mentem vizsgálatra és a babám két hete meg volt halva. Meg kellett szüljem és az a tudat, hogy kinlódok és mind hiába...az nagyon elviselhetetlen. Azt szoktam mondani, hogy szülnék akárhányszor, csak ne kelljen egyedül kijönnöm a kórházból...tehát legyen értelme és tudjam, hogy milyen anyának lenni :)

Most 23 hetes vagyok, már túl vagyunk a 22. héten, mindig nagyon várom, hogy menjek a dokihoz, mert egy kicsit megnyugszom...de igazából csak akkor leszek nyugodt, ha megfoghatom a kisfiamat és láthatom, hogy egészséges.

Nehéz dolog, de muszáj reménykedni és hinni, és felállni minden elesés után.

Mindenkinek sok szerencsét és egészséges kisbabát.

2011. máj. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Szunyabt válasza:

Nekem az első spontán elment nem tudni miért, túl sokat stresszeltem és nagyon akartam. Aztán gondoltuk utána úgysem fog egyből összejönni nem védekeztünk aztán terhes lettem. Engem az orvos nyugtatott meg hogy akinek az első elmegy de nincs semmi szervi baja a második terhessége annál erősebb lesz. Ugyan ezt mondta a vérvételes nő is. Nem érdemes utána várakozni ha más baj is van akkor nem marad meg a baba.

Szorítok neked!

2011. máj. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Én most április elsején szültem meg a kis angyalkámat, illetve vetéltem el, mert 22 hetes vetélésnek számít.

Én egyszerüen nem tudom túltenni magam rajta. Próbálom, de nem megy. Ma bementem felmondani, de a munkatársak szerint ez nem megoldás, így nem engednek el. Szeretnék, ha dolgoznák továbbra is, ezzel is elterelem a gondolataimat. Jelenleg itthoni munkát néznek nekem, amíg nem érzem úgy, hogy be tudok járni dolgozni és emberekkel találkozni. Nagyon rendesek és megértők, de mégse tudok bemenni. Pszihológusnál is voltam. Próbált arra rávilágítani, hogy el kell engednem, hogy helye legyen ha már túlvagyok rajta egy másik csöppség várására. Próbáld meg elengedni, nehéz, de muszály! Elfelejteni te se fogod tudni, mert nem lehet. Idővel talán csökken a fájdalom. Ha akarsz írhatsz freemailbe is. Szívesen írok ha szeretnél. Ditte

2011. máj. 26. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!