Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 7 hetes terhes vagyok, és...

7 hetes terhes vagyok, és csak most kezdtem el szedni terhesvitamint. Baj lehet?

Figyelt kérdés
Nem mertem addig szedni semmit, amíg az orvos nem mondta. Most Femibion 800-at szedek. Előtte is egészségesen táplálkoztam.
2009. márc. 7. 14:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, nem lesz ettől baja a babának, sokan csak ekkor kezdik el szedni

, Boldog babavárást,

18 hetes kismama

2009. márc. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
én 5 hetesen kezdtem el, mikor megtudtam biztosan hogy terhes vagyok. Elevit napi 1 szem. ez 3 hónapig, majd heti 2-3 szem. Azért nem szedtem már mineden nap, mert a doki is mondta, hogy a túlzott vitamintól nagyobb lehet a gyerek, és te is,mivel többet eszel..
2009. márc. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

én 7 hetesen kezdtem Gravidát szedni, napi 1 szemet veszek be és próbálok egészségesen enni de sokszor megkívánok "egészségtelen dolgoat is",meg azt is mondják hogy szinte képtelenség még a tökéletes táplálkozással sem elegndő tápanyagot bevinni a szerezetbe. Szerintem megéri szedni, de nem vagy elkésve.

16 hetes kismami

2009. márc. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Miért nem merted szedni addig, amíg a dokid nem mondta? Vitamintól bajod nem lehet (feltéve, ha nem szedsz túl sokat, de ezek úgy vannak összeállítva, hogy jók legyenek). Annyi, hogy ilyenkor már nem segít az idegcsőzáródást és a nyitott gerinceet megelőzni, mert az ilyenkor már kialakul, de ne aggódj, rengetegen vannak, akik nem is szednek semmit. Az pedig nagyon sokat jelent, hogy előtte is egészségesen táplálkoztál. Amúgy azért mondják, hogy a terhesség előtt legalább egy hónappal, a terhesség alatt és szoptatás alatt. (persze ez tervezett terhességnél lehetséges csak, hogy előtt elkezdi az ember)
2009. márc. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :-)

Azért nem mertem előtte szedni, mert nem tudtam, mit javasolna a doki. Ez az első terhességem, és nagyon tapasztalatlan vagyok, szinte vakon követem az orvosok tanácsait. Tudom, hogy jobb lett volna előbb, de a lényeg, hogy most már szedem a vitamint.

2009. márc. 8. 09:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!