Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Árthat a röntgen a bébinek?...

Árthat a röntgen a bébinek? Beütöttem a lábujjam és valószínűleg eltört.

Figyelt kérdés
azt hittem mára talán jobb lesz,de sajna nem ,így meg kell nézetnem dokival.gondolom,hogy kiderítsék van -e törés röntgenezni fognak.
2009. márc. 6. 06:39
 1/9 anonim ***** válasza:
64%
Igen, nagyon komoly problémát okozhat. Terhes nőt nem is röntgeneznek meg.
2009. márc. 6. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
akkor nem sok értelme van elmennem dokihoz.úgyis azt mondaná,hogy borogassam
2009. márc. 6. 07:12
 3/9 anonim ***** válasza:
51%

27 hetes kismama vagyok. A röntgenbe dolgozom, de most táppénzem vagyok.

Attól függ, hány hetes vagy?

Ha az elején tartasz, semmiképp nem szabad sugárba menned.

Ha pár heted van csak hátra, akkor meg lehet kockáztatni, de kérjél mindenképpen ólom takarást duplán és feltétlen szólj, hogy babát vársz.

Ha úgy döntesz nem kérsz röntgent( mert megteheted) mindenképp szólj az orvosnak.

Ez a hivatalos verzió!

A magánvéleményem a következő.

Mivel a lábad sérült meg, nem tudják begipszelni, csak borogatni tudod, vagy rögzíteni fáslival, kivéve, ha úgy tört el, hogy műteni kell, vagy kimozdult a helyéről. Ez ritkább eset és te is látod, ha nincs a helyén.Ha nagyon megkékült, akkor jegeld és nyugodtan lámpázd, de a hasad fele ne tartsd a lámpát.

A röntgennek majdnem semmi értelme nincsen. Két éve én is belerúgtam az ágyba és eltört a kisujjam. El sem mentem dokihoz, úgy dolgoztam.

2009. márc. 6. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én pár hete kórházban voltam, és a mellettem fekvő idős hölgyet készültek röntgenezni ott a betegszobában, és arra az időre kiküldtek, mert terhes vagyok.
2009. márc. 6. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne menj szerintem,a második válaszolónak igaza van,lábujjat begipszelni ugysem fognak,nekem is volt eltörve,kaptam rá krémet,az nagyon jó volt.
2009. márc. 6. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a válaszokat.úgy döntöttem nem megyek,pontosan ezen okokból kifolyólag,hogy jóformán nem nagyon tudnak vele mit csinálni.itthon borogatom,azután majd lesz vele valami.nem kockáztatok!!

24hetes vagyok

2009. márc. 6. 07:46
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem tavasszal volt törve a lábújjam, majd nyár végén a lábam is. Tavasszal még nem voltam terhes, de a lábújj töréssel semmit nem tudnak csinálni! Borogasd, pihentesd és ennyi. Majd a nyári lábtörést követően lettem terhes és a kontroll röntgennél már szóltam, hogy babát várok és akkor úgy csinálták, hogy fel kellett venni egy nagyobb ólommellényt, így nem lesz baja a babának.

Elmehetsz megnézetni a lábújjadat, már csak azért is, mert ha van lakás biztosításod és kötöttetek bele balesetbiztosítást is, akkor a törésre fizet! De kell hozzá a kórházi ambuláns lap, de ez még nem jelenti azt, h. meg is kell röntgenezni. szóval szerintem mérlegelj, ha van biztosításod, menj el, ha nincs, akkor majdnem felesleges, mert tényleg nem lehet vele mit csinálni, egy pár hónap, mire teljesen rendbe jön.

Sok sikert és jobbulást, gyógyulást!

2009. márc. 6. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítségeteket és a jókívánságokat!
2009. márc. 6. 10:28
 9/9 anonim ***** válasza:
42%

Nem szabad, tényleg árt a babának én 16 hetesen voltam a fogorvosnál mert fájt a fogam és a doki kihúzta mert azt mondta röngenre nem lehet kismamát küldeni, próbálg meg a borogatást,jobbulást,

17 hetes kismama:)

2009. márc. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!