Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha a terhesség még csak...

Ha a terhesség még csak néhány hetes, már oda kell figyelni arra, hogy ne emeljek nehezet, vagy olyan pici még, hogy nem érzékeli?

Figyelt kérdés
és mit jelent a nehéz?
2009. márc. 4. 10:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Óvatosságból szokták javasolni, hogy kerülni kell a forró fürdőt illetve a nehéz fizikai munkát, mert vetélést okozhatnak. Ebben bőven benne van a feltételes mód. A szokásos napi tevékenységek végzése nem jelent semmilyen vetélési kockázatot, és ebbe jó pár kiló cipelése is belefér. Az esetleges vetélés nem igazán függ össze az ilyen tevékenységekkel, azok nagy valószínűséggel akkor is bekövetkeztek volna ha semmit nem csinálsz.
2009. márc. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Persze, oda kell figyelni!Sőt, az elején könnyebben elvetélhetsz!a nehézre meg nem tudom igazán a választ.Ezt te érzed igazán.Én árufeltöltőként dolgoztam, másfél hónapig nem is tudtam, hogy terhes vagyok, de óvatos voltam.(amennyire tudtam).Utána az orvos elküldött táppénzre, mert nem emelhetek!!Szóval amit eddig emeltél,és nem nagyon nehéz, most is emelheted.Csak lassan, óvatosan, guggolva, nem hajolva!
2009. márc. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

perszehogy oda kell figyelni, sot meginkabb, mert meg nagyon pici es nagyobb a veteles kockazata. elvileg 12 hetig a legmagasabb az eselye,de utanna is vigyazni kell.ovatossag sosem art

Udv16 hetes

2009. márc. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Persze, hogy oda kell figyelni!!! Sőt, első 12hétben a legkönnyebb elvetélni. Nehogy emlegess nehezeket!!!


Ja és nem csak emelgetni, cipekedni tilos, hanem túl sokszor hajolgatni, behajolni, földről felvenni dolgokat. Én munkahelyemen csak gabonapelyheket töltöttem fel, és direkt két dobozzal többet egyszerre nem vettem kézbe, mert ugye nem nehéz, de egy nagy papírdoboznyi benne vagy 24doboz cornflakes-szel stb már igen nehéz.... Na a lényeg, nekem ez a behajolás, bedőlés elég volt ahhoz, hogy barnás véres folyással, fájdalmakkal a kórházi ügyeleten kössek ki 10hetesen.


Van aki érzékenyebb, van aki még a 3éves gyerekét is baj nélkül emelgeti. Hidd el, nem éri meg tesztelni, hogy most te melyik kategóriába tartozol. Fő az óvatosság!

2009. márc. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Oda kell figyelni, de azért ez nem szent írás. Én sem tartok be mindent. Amit eddig is emeltél azt nyugodtan emelheted, nem ettől függ, hogy elvetélsz e vagy sem. Mondjuk azért költözködéskor ne te vidd a ruhás szekrényt. Én az elsővel semmit nem csináltam, feküdtem, ettem, sétáltam napi 10-15 percet, odafigyeltem mit eszek stb, mégis elvetéltem. Most a másodikkal az első három hónapot végig melóztam, kemény fizikai munka, ápoló voltam, időseket fürdettem, emelgettem, öltöztettem, stb. most már nem dolgozom, de még mindig aktív vagyok, mindent elvégzek itthon, és semmi bajom. Szóval ez nem ezen múlik, de persze azért vigyázni kell magadra. :)

Minden jót!

21 hetes

2009. márc. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Tehát aznap reggel kezdtem melóban, csupán másfél órát érkeztem dolgozni, és látod hiába nem vettem csak két dobozzal a kezembe, ami nem nehéz, a sok bedőlés elég volt a bajhoz. Azt még hozzátenném, hogy előző este gyorsan felrohantam a 2.emeletre, hogy leadjak suliban egy beadandót, tehát már ez az előzmény is hozzájárulhatott. Munkából haza küldtek korán reggel és már mehettem is a kórházi ügyeletre aznap is, meg még másnap is újra.
2009. márc. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem van itt egy kis tévedés. Ahol a baba nem egészségesen fejlődik, ott így is, úgy is beindul a vetélés, tehát nem a cipekedéstől magától fog elmenni a baba.


DE ,mi most szerintem egészséges terhességről beszélünk, ahol a babának nincs semmi genetikai baja, fejlődési rendellenessége. Na itt viszont igenis számít, hogy ember a cipekedéstől vetél-e el. Azért elég durva egészséges terhességgel elvetélni valóban a cipekedés miatt.


Valaki írta, hogy vigyázott magára, mégis elvetélt. Na ő valószínűleg azért vetélt el, mert valami baja lett volna a babának, és a természet közbe szólt. Ez teljesen más, mint egészséges terhességgel elvetélni. Igenis számít, hogy az ember állandóan cipekedik, vagy visszafogja magát. Aki kockáztatni akar, az tegye, de utána ne lepődjön meg ha ne adj Isten baja lesz.


Mindenkinek szíve ügye, hogy most vigyáz magára, vagy nem vigyáz magára aztán meg esetleg elvetél.

2009. márc. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!