Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tegnap kezdtem el szedni...

Tegnap kezdtem el szedni vasat a doki tanácsára. Ma reggel meg úgy ébredtem, hogy fáj a hasam, meg bele-bele nyilallik. Lehet a vastól?

Figyelt kérdés

Éreztem éjszaka is, hogy mocorognak a beleim. Voltam nemrég wc-n, talán kicsit jobb, de még mindig fáj, illetve nyilallik, de szinte az egész pocakomban. Szegény kicsikém, neki sem hiszem, hogy ez jó. A Neo-Ferro-Folgammát szedem, azt is hallottam, hogy székrekedést okoz. Nos székrekedésem talán nincs is, mert mint írtam, voltam wc-n.

Amúgy 27 hetesek vagyunk


2009. márc. 4. 10:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát igaza van az orvosodnak,nem árt pótolni a megnövekedett vasszükségletet ebben az állapotban.A vas valóban okozhat székrekedést,és fekete székletet,de ez ártalmatlan.Lehet,hogy maguktól elmúlnak a tüneteid.Szerintem ne hagyd abba a szedését ha nem okoz semmi súlyosabbat,mert nem nagyon lehet máshogy bevinni annyi vasat amennyire most szükségetek van.
2009. márc. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én az Elevitet nem tudom szedni, szerintem a vas miatt, másnapra megfájdul nekem is a hasam és hasmenésem van. Én még nagyon az elején járok a terhességnek, de nem is tudom mi lesz, ha nekem vasat kell szednem. Nekem mind addig nem volt ilyen problémám, amíg egy antibiotikum kúra fel nem borította a bélflórám. Azóta érzem, hogy érzékenyebben reagálok dolgokra, ami azelőtt meg sem kottyant. Talán, ha olyan ételeket ennél, amelyeknek magas a vas tartalma, pl. cékla, mák, stb. hátha ezek is segítenének.
2009. márc. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nem hiszem, hogy egy nap szedés után már komoly szorulást okozna, az huzamosabb szedés mellett alakul ki. Inkább valamit beehettél, ami nem esett jól, vagy rosszul fekhettél te, vagy a babád. Igyál sokat, egyél több gyümit mint eddig, hátha kompenzálja a vas későbbi hatását!
2009. márc. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nos szedek Elevitet is, amiben van vas, de nem okozott semmi problémát. Hogy ez most miért is volt...

Most egy ideje már nem érzem, nem fáj, csupán enyhe émelygést érzek. Azt hiszem, szedem tovább a vasat, aztán ha csak visszajön a dolog, akkor megkérem a dokit, hogy váltsunk valami másra.

Köszönöm a válaszokat!

2009. márc. 4. 12:16
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia,nekem is szednem kell.Nagyon leesett a vasam,kaptam gyógyszert-van lé is-,de a gyógyszernél mind a doki,mind a gyógyszerész megemlítette,hogy éhgyomorra vegyem be,narancslével!-Valószínü a székrekedés miatt.Nem is volt semmi ilyen bajom,csak narancslé éhgyomorra..

Próbáld meg te is narancslével!Meg a sok sok gyümölcs.A vas nagyon fontos szülésnél.

Minden jót!

2009. márc. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!