Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Figyelmen kívül hagyható az...

Figyelmen kívül hagyható az AFP rossz eredménye az alábbi esetben? (AFP 0,62 MoM)

Figyelt kérdés

35 éves elmúltam, s jelenleg 17+6 hetes terhes vagyok a 2. babámmal. A 12. héten elvégezték a kombinált down-kór tesztet, melynek eredménye 1:7.000 (Edward szindrómánál 1:15.000-hez).

Ezek után "sikerült" egy 0,8-as határ alatti AFP-t produkálnom 0,62 MoM eredménnyel, melyhez a vért a 16. hét betöltése után 2 nappal vették le. Tegnap voltam UH-on - a doki szerint korán mentem (és a vért is korán vették le), nem kellett volna még, de a beutalót az orvosom erre a napra írta - megvizsgált, kóros genetikai rendellenességet nem talált, de 2 hét múlva visszarendelt kontrollra.

Elvileg a 12. heti genetikai vizsgálat "erősebb", pontosabb, mint az AFP, de akkor azt miért csinálják? Miért paráztatják a kismamákat? Volt valakinek hasonló eredménye, mint nekem, s mindemellett egészséges kisbabája?


A válaszokat előre is köszönöm!


2009. márc. 3. 12:25
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Az AFP eredményem nekem is rossz lett. Azonban a nőgyógyászom megnyugtatott, hogy a 12. heti genetikai vizsgálatom az jó volt és ne aggódjak. A kettőt egybe nézik.

Szerintem nincs miért aggódnod.

2 éves kislány anyukája

2009. márc. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem az a véleményem,hogy az afp teljesen megbíhatatlan. Ennyi erővel jósnőhöz is mehetnénk. Nekem elvileg jókor vették le a vért, az uh szerint is betöltöttem már akkor a 16. hetet, az eredményem viszont iszonyú rossz lett: 0,37.

Genetikai uh-ot kétszer csináltak, egyszer sem láttak semmi rendellenességet, ennek ellenére mindenféle szindrómával riogattak. Teljesen kikészültem, végül elvégeztettük az amniocentézist, miszerint nincs kromoszóma rendellenessége a babánknak. Arra a kérdésre, hogy akkor miért ilyen a lacsony az afp-m, csak a vállukat húzgálták.

De most már nem is érdekel,igyekszem nem idegeskedni azok miatt, amikkel ijesztgetnek, és boldogan várom a kislányunkat.

Szerintem ne aggódj, a kombinált teszt eredményed alapján nem lehet gond!

Boldog babavárást!

24 hetes kismama

2009. márc. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az afp-m nagyon magas lett. Még nem kaptam kézhez az eredményt (ezért nem tudom mennyi pontosan), de amikor mentem a 18. heti uh-ra, ott kérték, mondtam, még nem kaptam meg, de a gépben benne volt. Ki voltak akadva, hogy milyen magas. Kérdezgettek mindenféléről, hogy előtte mik voltak az eredmények,meg ilyenek. Aztán mikor közöltem velük, hogy hármasikrekkel vagyok terhes, azt mondták: Jaa! És legyintettek,akkor nincs semmi gáz! Szóval erről az eredményről ennyit. Csak feleslegesen megszúrkáltak. És egy babánál sem megbízhatóbb ez a vizsgálati módszer. Még a dokik is ezen a véleményen vannak.
2009. márc. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nekem is annyi lett, de én csak 23 éves vagyok. A dokim szerint ha tényleg vmi gond lenne, akkor jóval alacsonyabb lenne (de akkor sem biztos, hogy tényleg beteg a baba). Nekem 1:20.000 alatti lett a kombinált tesz, annak függvényében meg azt mondta, hogy akkor végképp nem kell aggódnom. Szóval nálam is nagyon hasonló volt a helyzet. És szerintem épp aznap töltöttem a 16. hetet, szóval ez is egyezik.

Egyébként az egészséges és Down-os magzatok statisztikai görbéi AFP eredmény szerint majdnem fedik egymást (inkább a nyitott hátgerinc kockázatának szűrésére alkalmas - bár arra sem mindig).

Szóval ne aggódjunk, mindketten egészséges babákat fogunk szülni!!!

Egyébként azt is olvastam, hogy tervezik az AFP eltörlését és helyette a kombinált tesztet tennék be a gondozási protokollba.

2009. márc. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Nagyon szépen köszönöm a gyors válaszaitokat. Most sokkal jobb kedvem lett! :)

Minden jót, kinek-kinek jó babavárást, babanevelést!

2009. márc. 3. 13:54
 6/10 anonim ***** válasza:
Az AFP nem mérvadó.Én is 35 múltam,amikor terhes voltam a 2.babámmal,az én tesztem eredménye nagyon sz*r lett,1:120.Elmentünk magzatvízvizsgálatra...ma már 9 hós múlt az egészséges kisfiam.Sztem a te eredményed nagyon megnyugtató,bár az enyém lett volna ilyen(a 12.heti genetikai UH-on minden oké volt,orrcsont,tarkóredő)Ne foglalkozz az AFP-vel.Boldog babavárást.
2009. márc. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítő válaszokat!


Üdv!

2009. márc. 3. 16:42
 8/10 A kérdező kommentje:

Csak végkifejlett miatt.


Makk-egészséges lányom született. :)

Ennyit az AFP-ről.


Üdv!

2010. márc. 18. 21:40
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Gratulálok és sok boldogságot, jó egészséget Nektek!

("24 hetes kismama", ma már 9 hós anyuka)

2010. márc. 23. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
GRATULÁLOK!Jó egészséget Nektek!
2010. márc. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!