Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A táppénz tudomásom szerint...

A táppénz tudomásom szerint az alap fizetés 70 százaléka. Vagy nem jól tudom?

Figyelt kérdés
Nekem az alap garantált bérem87000ft, bruttó olyan 120000 ft akkor most pontosan mennyi pénzt kell kapnom.Kérlek segítsetek mert most idelöktek 24000 ftot ami még kenyérre sem elég
2009. márc. 3. 10:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Az elején talán kevesebbet adnak, mert azt hiszem az első 15 napot még a munkáltató fizeti és talán más a számítás. Nem tudom, de biztos ír valaki, aki jobban tudja! ;)
2009. márc. 3. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A táppénz első 15 napja beteg szabadság, arra tudtommal a távolléti díj 80 %-a jár. A tényleges táppénz alapja mindig a jogosultságot megelőző év keresete. A mértéke akkor 70 %, ha legalább két éves folyamatos munkaviszonyod van.
2009. márc. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Részben jól tudod. Egy korábbi válaszomat bemásolom, ha nem érthető, akkor írd meg, hogy folyamatosan mikortól dolgozol és tavaly mennyi volt az éves fizetésed, ebből ki tudjuk már számolni, hogy mennyit kéne, hogy kapjál.


"A táppénzt megállapításánál meg kell határozni, hogy mennyi az egy naptári napra eső jövedelmed.


Ez a következőképpen történik:


Ha megvan az igénylést megelőző(!) naptári évben a 180 biztosítotti napod, akkor az igénylést megelőző (!) naptári évben elért jövedelem alapján kell számítani.


Ha nincs meg az igénylést megelőző naptári évben a 180 napod, akkor a táppénzre való jogosultság kezdő napját megelőző naptól visszafelé – maximum a jogosultság kezdőnapját megelőző naptári év első napjáig – számított 180 naptári napi jövedelemből kell a táppénz összegét kiszámítani.


Ha az igénylést megelőző 2 évben sincs meg a 180 biztosítotti nap, akkor a minimálbér lesz a táppénz alapja. Abban az esetben, ha a szerződés szerinti vagy a tényleges jövedelem a minimálbért nem éri el, a táppénz összegénél a szerződés szerinti jövedelmet kell figyelembe venni.


Most, hogy már meghatároztuk, hogy mennyi az egy naptári napra eső jövedelem, az alábbi %-ok figyelembevételével kell meghatározni a táppénz mértékét.


Ha van folyamatos (max. 30 napos megszakítással) 2 éves biztosítási jogviszonyod, akkor a megállapított naptári napi táppénz 70%-át kapod.


Ha nincs meg ez a 2 év, akkor a 60%-ot kapod. Viszont ha a táppénz ideje alatt ezt a 2 évet eléred, akkor attól a naptól már a 70%-ra leszel jogosult."

2009. márc. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
múlt év májusától dolgozom,de azelőtt 10 hónapig egy munkaügyi által szervezett tanfolyamon vettem részt,amiért kerespóló juttatást kaptam ami megegyezett a minimálbér összegével.Vontak belőle eü járulékot és nyugdíj járulékot.a tanfolyam márc.18.án ért véget és május 6.-án vettek fel dolgozni.Segítesz nekem kiszámolni?mert nekem ez egy kicsit magas.
2009. márc. 3. 11:14
 5/8 anonim ***** válasza:

Persze, megpróbálok.

Hogy ne kelljen nagyon keresgélnem, írd meg, hogy mennyi volt az nettóban, amit keresetpótlóként kaptál.

2009. márc. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
60000 ft emlékeim szerint
2009. márc. 3. 12:04
 7/8 anonim ***** válasza:

Mivel megvan az igénylést megelőző naptári évben a 180 biztosítotti napod, ezért a 2008-as jövedelmed számít.

Mivel azonban (csak most vettem észre) 30 napnál nagyobb megszakításod volt a biztosítási jogviszonyodban, így a május 6. előtti jövedelmed nem számít bele a napi átlag számításba.


2008. május 6.-től a havi jövedelmed: 87.000 Ft, ebből számítva a napi átlagod: kb. 3.900 Ft.


Viszont még nincs meg a folyamatos (értsd: 30 napot nem meghaladó megszakítással) 24 hónapod, így a 3900 Ft-nak a 60%-a jár 1 napra, ami havi szinten: kb. 70.000 Ft.

Viszont ha a folyamatos 24 hónap meglesz (kb. 2010. 04. hó) akkortól már a 70%-a fog járni.


Azt sem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy a legtöbb munkáltató, ha nincs náluk a táppénzes papír a hónap utolsó előtti hetéig, akkor úgy bérszámfejt, mintha a táppénzes napokon fizetés nélkül lennél. Ennek az az oka, hogy ha ellenőrzést kapnak és nem tudják bizonyítani, hogy mi alapján számfejtették a táppénzt, akkor megbüntetik őket. Szerintem ez lesz itt a probléma.

Ha ott van náluk a táppénzes papírod és az alapján számfejtették a táppénzt, akkor 70eFt körül kell, hogy kapjál, ha nem akkor kérdezz rá, hogy mi alapján számoltak.

Remélem tudtam segíteni.

2009. márc. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.voltam bent a munkaügyön,a bérszámfejtésnél volt valami bibi.remélem igazad lesz,ez a pénz most nagyon kevés volt.
2009. márc. 3. 18:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!