Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem probléma, ha csak minden...

Nem probléma, ha csak minden másnap szedem az Elevitet és a vas tablettát?

Figyelt kérdés

Eddig napi egy szemet szedtem mindkettőből és még 3*1 magne B6-ot, de borzasztó szorulást okozott.

Ezért gondoltam, hogy ritkábban szedném.

23 hetes kismami


2009. márc. 3. 09:21
 1/9 anonim ***** válasza:

Most nem értem a kérdést.

A magne B6 az nem vas.

A magne B6-ot szedd minden nap továbbra is, mert az a méhizomzat ellazítására szolgál.

Az Elevitet szedheted 2 naponta.

A vasat meg attól függ, hogy milyen vérképed.

2009. márc. 3. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szio!!!szerintem ha nemszüxéges,akkor a vas-tablettát ne szedd már..,hacsak nincs vas-hiányod.az Elevitet én a 25.hétig minden nap szedtem,de azota csak minden 3. nap kapok be 1et,mert én attol hiztam szépen,s azota szinte max 3kg van plusszban rajtam.szerintem nyugodtan szedd 2-3naponta,s minden nap eszel Magnéziumot,illetve gyümölcsöket,akkor megvan a napi vitaminod.....

Boldog Babavárást:-)

Üdv 33heteske

2009. márc. 3. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Persze tudom, hogy a magne B6 nem vas, azt pluszba szedem az Elevit és a vas mellé.

Az utóbbi kettőre gondoltam, hogy kétnaponta szedném.

Köszi a választ.

2009. márc. 3. 09:31
 4/9 anonim ***** válasza:

2. vok: ha a vérképed,ill a doki nem mondta a vas szedédét,akkor azt télleg ne szedd már...az Elevitet meg szintén ahogy irtam is mostmár elég 2-3naponta+ sok sok gyümi-zöldség és a Magnézium---ezt nagyon szedd mert én most a 33.hétbe ugy zsibbadok,föleg a jobb kezem-ujjaim bedagadva-annyira rossz aludni nemtok tölle,mert rettentö hamar elzsibbad,s sehogy nemjo feküdni vel,erre a dokim azt mondta a napi 2.5l folyadék+a napi 2egész+1fél napközben a Béres Magne B 6-bol!!!!

Üdv 33heteske

2009. márc. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm nektek a válaszokat!

Igazából nem értem miért kell vasat szednem, mert a vérképem nem indokolja.

Mégis azt mondta a doki, hogy 20. héttől mindenkinek szedni kell a terhesség végéig.

A családom is butaságnak tarta, úgyhogy leállok vele.

2009. márc. 3. 09:57
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 33 hetes vagyok, de csak az első 12 hétben szedtem terhesvitamint. Sok gyümölcsöt, zöldséget eszek és megpróbálok változatosan enni.

A Magne B6-ot szedem, szükség is van rá az egyre sűrűbb keményedések miatt.

Nekem is jó a vérképem, és még rá is kérdeztem a dokitól, hogy ennek ellenére a biztonság kedvéért (régebben többször voltam vashiányos, vérszegény)szedjek e vasat. Ő egyértelműen azt mondta, hogy teljesen felesleges.

A védőnőm és a doki is azt mondta, hogy viszont a szoptatás alatt szükség lesz a nagyobb vitaminpótlásra Elevit, vagy más terhesvitamin formájában.

További szép babavárást!

2009. márc. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!Én is így akartam,de a védőnőm és a dokim is azt mondta,szedjem szépen naponta az elevitet,naponta 2x a vasat,mert épp hogy kevesebb lett a minimális szintnél,pedig én is el akartam hagyni,mert szorulást okozott a vas.Aztán csak napi 1 vasat szedtem,de a dokim letolt,hogy muszáj a napi kettő,mert teljesen fel kell tölteni a szüléshez a vaskészletet.Azóta minden nap 1 aktívia vagy aktimel este és reggel simán tudok vécére menni.A magnéziumot már csak ritkábban szedem,de nem szabad egyszerre a vassal,mert a kettő nem hagyja felszívódni egymást.Sőt,ha reggel tejet vagy kakaót iszol,akkor várj egy-két órát a vassal,mert nem tud a tej miatt felszívódni.Hamarosan úgyis menned kell vérvizsgálatra,addig szerintem még szedd a vasat és ha jó érték lesz,utána beszéld meg a dokiddal.

33 hetes kismama

2009. márc. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia én vas tablettát nem is szedtem a ,hanem édesítős házi ribizli szörpöt ittam minden napn 3 dl és tökéletes volt a vasam (Elevitett pedig az utolsó hónapon kivűl minden nap.)
2009. márc. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
11:31-as vagyok a lányom 4350 gr 53 cm-vel született.
2009. márc. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!