Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor kell menni a Belgyógyász...

Mikor kell menni a Belgyógyászati vizsgálatra, és ott mit fognak nézni? 15 hetes vagyok.

Figyelt kérdés
A nőgyógyász azt mondta, hogy ráér még, de a beutalót már ide adta az aszisztense, szerinte már most elmehetek!
2009. márc. 2. 18:32
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia! Na erre én is kivi vagyok! 16.hetes vagyok de nekem még nem mondták hogy mennem kell! Nem 20.hét körűl kell menni???
2009. márc. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én a 10. hét körül voltam, szerintem nyugodtan elmehetsz. Maga a vizsgálat semmi különös, egy kis vérnyomás mérés, egy kis fonendoszkóp (tüdő, szív). Emlékeim szerint a hasamat is megtapogatta, de nem nőgyógyászati szempontból, hanem , hogy nincs-e pl. megnagyobbodva a májam. Megkérdezi van-e valami panaszod stb.
2009. márc. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nálunk a belgyógy vizsgálatot és az ekg-t a háziorvos csinálja. Van, aki az első vérvétellel letudja a 12. héten, nekem a védőnő a 22-25. hetet mondta.
2009. márc. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A belgyógyászati vizsgálat lényege, hogy a szülés elött megnézzék mi a helyzet benned. Megnézik a vérnyomást, ekg- t készítenek.Kitapogatják a belső szerveket. Kikérdeznek az addigi kór elözményről (műtét, komolyabb betegség... stb.)Egyszóval megnézik alkalmas vagy- e megszülni a babát, nincs- e esetleg orvosi ellenjavalat.Az idejét tekintve nekem szt mondta a dokim hogy a 30-32 hét körül már meg lehet csináltatni.de ez orvos függő is. A beutaló viszont csak 1 hónapig érvényes. Ja és érdeklődj, hogy kell- e időpontot kérni (nálunk időpontot 4-5 héttel későbbretudnak csak adnak)
2009. márc. 2. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én a 12.héten voltam.De nekem a háziorvos csinálta!

Oda is van irva a kiskönyvbe,hogy belygyógyászati (háziorvosi)vizsgálat! Én ugy tudom a lényeg az,hogy ekg-t csináljanak,mert ezt a későbbiekben kérhetik!

2009. márc. 2. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Nálunk az sztk-ba csinálják, rengetegen szoktak lenni, de úgy tudom nem kell időpont.

Elmegyek, legalább ez is meglesz! Nemtudom ti hogy vagytok vele, de már egyre jobban belefáradok ebbe a jövés menésbe, annyi féle vizsgálat van, mellette még dolgozni is eljárok! Na nem panaszkodom, mindent a babó érdekében! Szép estét mindenkinek!

2009. márc. 2. 19:36
 7/8 anonim ***** válasza:
Én 33 hetes vagyok, de nekem nem csináltak ilyet, az orvosom sem mondta, hogy mennem kéne belgyógyászati vizsgálatra. Rákérdezek majd a következő alkalomkor, ha megyek a dokimhoz.
2009. márc. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
az utolsó válaszolónak üzenem a terhes kiskönyvben is benne van a kötelező vizsgálatok között úgyhogy kérdezz rá a dokinál.
2009. márc. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!