Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A magasvérnyomás árt a babának...

A magasvérnyomás árt a babának? Van, akinek volt vagy vagy?

Figyelt kérdés
2009. márc. 2. 15:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A mama magas vérnyomása abból veszélyes, hogy toxémia is lehet belőle, szülési komplikációk is adódhatnak, így inkább közvetve van a baba emiatt veszélyben. De ha időben felismerik, gyógyszerrel lehet kezelni, folyamatos orvosi felügyelettel.

Minden jót.

2009. márc. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mindkét gyerekemmel magas volt a vérnyomásom a terhesség alatt és első héttől dopegytet kellett rá szednem. Sajnos az elsővel így is súlyos toxémiával szültem és 34. hétre. A másodikkal sikerült végig kihúzni, de azt mondták egy hét választott volna el a toxémiától. Szóval koraszülés lehet belőle, ha nem mész időben orvoshoz vagy nem figyelnek végig rád a terhesség alatt. A baba életébe is kerülhet legsúlyosabb esetben, de idáig sok a figyelmeztető jel!

2009. márc. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
szia nekem a 34.héten kezdődött akkor még csak 160 volt...persze kórház lett belőle, mert nagyon nagyon toxémiás lettem.37 héten császárral fejezték be a terhességemet, de úgy hogy 190 volt az átlag vérnyomásom.császár után 210/140 volt ekkor már küzdöttek értem az orvosok....a babánk pedig lélegeztetőgépre került....és sok-sok baj következett ezután....senkinek nem kívánom....mindez a toxémiától...
2009. márc. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Nekem 140 volt, erre kaptam gyógyszert, remélem nem lesz baj.

2009. márc. 3. 15:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!