Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nyíregyházán keresek olyan...

Nyíregyházán keresek olyan orvost, aki elvállalja, hogy császármettséssel akarok szülni?

Figyelt kérdés
10 hetes kismama vagyok, de már most tudom, nem akarok hüvelyi szülést, császárt szeretnék. Egy olyan orvost akarok fogadni, aki ezt el is vállalja.
2011. ápr. 10. 09:06
 1/7 Kései Sirató ***** válasza:

Sajnos Magyarországon nem lehet kívánságra császárral szülni. Minden orvos azt fogja mondani, hogy műtéti indikáció kell hozzá. Pl. ha rossz a szemed és egy szemész igazolja, hogy nem bírna ki a szemed egy ekkora erőlködést, mint a szülés. Ha bármilyen műtéted volt, akkor az jó kiindulópont. Én a 2. gyerekemet akartam mindenáron császárral szülni 1 rossz tapasztalat miatt (az elsővel túl sokat szenvedtem - vákuummal szívták ki végül) és én abszolút megértem, aki császárt akar.

Ha félsz a szüléstől, menj el egy pszichiáterhez és ő ad indikációt (ott persze mondd el, hogy rettegsz a szüléstől és nem tudsz aludni) és ez már elegendő. Ezt amúgy egy doki mondta kb 1 hete az RTL-en. Ha meg lesz ez a javaslatod, akkor kénytelen lesz bármelyik orvos megcsászározni. Sok sikert!

2011. ápr. 10. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm.
2011. ápr. 10. 11:15
 3/7 Judit20 ***** válasza:
58%
Én császárral szültem! De a legútolsó ellenségemnek se kívánám! De a te döntésed!
2011. ápr. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nyíregyen nem hiszem,hogy van ilyen.Pesten hallottam,hogy megcsinálják.
2011. ápr. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Kései Sirató ***** válasza:

Olyan anyukák véleményét ne vedd figyelembe, akik csak 1x szültek császárral, és a sima, vagy vákuumos szülésből nincs tapasztalatuk. Ők ugyanis nem tudják összehasonlítani a 2-t.

Egyébként Lengyelországban a nők több, mint fele császárral szül, ott a kismama kérése mérvadó.

2011. ápr. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
9%
Ez nem kívánságműsör, az orvosok döntek el kinek van szüksége császárra és kinek nincs. Ugyanez van altatásokkal rutin mütéteknél...
2011. ápr. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hogy szültél végül?
2012. febr. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!