Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kapott valaki tüdőérlelő...

Kapott valaki tüdőérlelő injekciót? Hányat adtak naponta és hány napig?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 8. 22:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én csak egyet kaptam, szülés előtt kb 5 órával. Nem tudták visszatartani a babákat, korák lettek:(
2011. ápr. 8. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%

Én is csak egyet kaptam, amikor benn tartottak fenyegető koraszüléssel 35+2 hetesen, de nem szültem csak 38+2-re!

Amúgy van, ahol csak a 34. hétig adnak tüdőérlelőt, mert később már elég fejlett a saját tüdeje is a picinek.

(2* 24 óra különbséggel, vagy 4* 12 óránként adnak szteroidot farizomba, de már az első után 24 óra múlva hat, ha bekövetkezik a koraszülés, de 24 órán belüli szülésnél is adnak, csak akkor nem, ha a szülés 2 órán belül várható.)

Ja, és ez a tüdőérlelő 1 hétig hatásos, ha azon belül megszületik a pici, akkor nagy valószínűséggel rendben lesz!

2011. ápr. 9. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

30 hetesen kaptam egyet,fenyegető koraszülés miatt,+ 24 órán át visszatartó infúziót.

40hét+2 napra inditott szülésem volt.

2011. ápr. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Én a héten kaptam egyet 35+2 naposan. Tehát ha 1 héten belül nem szülök meg, akkor hatástalan? Én azt hittem, hogy ez segíti a tüdőérést, függetlenül attól, hogy a szurihoz képest mikor szülök.
2011. ápr. 9. 14:32
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én a 28. héten kerültem fenyegető koraszüléssel kórházba. Akkor adtak egy tüdőérlelőt. Azt mondták, h 2 hét múlva lehet adni a következőt. Erre végülis nem került sor, mert addigra hazaengedtek, és úgy döntött az orvos, h már nem áll fenn a koraszülés veszélye. Pedig engem megnyugtatott volna, ha megkapom a 2.-at is.

Egyébként azt olvastam, h a 36. hétre már teljesen fejlett a baba tüdeje, onnantól gondolom már nem adják.

2011. ápr. 10. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a 35-36. héten már egyáltalán nincs szükség a tüdőérlelőre, mert akkor már érett a tüdeje a babának enélkül is. Tehát ha nem kaptál volna és úgy megszületik, akkor sem lett volna gond!

A 35. héten még azért adnak, hogy 1-2 hét elszámolás esetén ne legyen gond (ha esetleg fiatalabb a terhesség, mint a számolt idő, mert a magzat tüdejének az az 1-2 hét is nagyon sokat számít!).

2011. ápr. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!