Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hpv fertőzése volt már kismamá...

Hpv fertőzése volt már kismamának várandósság alatt?

Figyelt kérdés
17 hetes kismama vagyok és egy hónapja Hpv 33-at diagnoztizáltak nállam, a doki azt mondta a baba nincs veszélyben de én félek.Volt már valaki ilyen vagy hasonló helyzetben, tényleg nincs veszélyben a baba?
2009. márc. 1. 08:04
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is ugyan ebben a cipőben járok. Nekem semmit nem mondott a doki, de következő alkalommal rá fogok kérdezni. Nekem itt írták, hogy a HPV veszélyes lehet a bébire ha hüvelyi úton szülnék. Mert elkaphatja a szülőcsatornában és ha a tüdejébe kerül életveszélyben lehet. Ha ez tényleg igaz akkor nem értem, hogy az orvosok mért nem körültekintőbbek és mért nem tájékoztatják idejében mindenről a kismamákat.

Remélem semmi baj nem lesz.

Minden jót!

21 hetes

2009. márc. 1. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ilyet nekem is mondott a dokim de ez már a szülésre vonatkozik, hüvelyi szülésnél tényleg megfertőződhet, de azt mondta az még odébb van. Nekem ez a vírus egy szemölccsel kezdődött, a hüvelybemenetemnél és így derült ki, még két hetet várnom kell a rákszűrés eredményére, mert addig nem beszéltük meg konkrétan hogyan tovább, ha jó az eredmény P2 akkor marad a szemölcs, de ha P3 le kell műteni,ami állítólag egy kissebb beavatkozás, de én nagyon féltem a babámat, mert senkitől nem kapok kielégítő választ, mármint ezt az orvosokra értem.
2009. márc. 1. 08:40
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

szia!


nekem is van szemölcsöm,de nekem érdekes modon p1-es a leletem...pedig már pár éve küzdök vele,eltünnik,visszajön stb...első babámat is így szültem,természetes úton,egészséges,semmi baja nem lett,bár nekem belül nem volt szemölcs,kivül meg úgy bekentek,h nem kaphatta el.Most másodikkal vagyok várandós,24 hetes...nem tudom mi lesz,más a dokim is,lehet másképp áll hozzá,...

2009. márc. 1. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
jaa szemölcsöt úgy szedik le,h altatásban, kb 5 perc alatt kész az egész és leégetik,nekem nem fájt utána . a babára már nem veszélyes az altatás,meg nálad az altató doki figyelembe veszi a terhességet,sokkal körültekintőbbek...első terhességemnél nekem 17 hetesen szedték le,de sajn visszajött....
2009. márc. 1. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Azért izgulok annyira mert nekem csinálták ezt a Hpv tesztet és biztos a Hpv fertőzés, a doki azt mondta a rákszűrésem nem biztos, hogy jó lesz mert volt egy kissebb gyulladás a hüvelyembe, amit Klion D-100 hüvelytablettával kellett kezelni, próbálok bízni a doki szakértelmébe és tapasztalatába de elég nehéz, mert olyan sok rosszat lehet hallani. Mindenesetre megnyugtató amit írtál, köszönöm, ja és boldog babavárást:)
2009. márc. 1. 09:14
 6/9 A kérdező kommentje:
Még a szülés előtt visszajött? A babát nem fertőzi meg?
2009. márc. 1. 09:16
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
nem fertőzte meg,teljesen egészséges,itt ficánkol az ölembe:-)))
2009. márc. 1. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem is volt szemölcsöm, condyloma (gondolom a többieknek is ilyen). A rákszűrésem jó volt. Évek óta kínlódok vele én is, kezelik-eltűnik-visszajön. Terhesség alatt volt a hüvelybemenetnél egy nagyobb, amit helyi érzéstelenítéssel vágták le, a kisebbeket meg ecseteltem. Azt hittem eltűntek, de a szülőszobán kiderült, hogy még a hüvelybemenetnél volt, szerencsére belül nem. A dokik tanácskoztak és végülis engedélyezték a spontán szülést (én nagyon szülni akartam, a császár kilátásba helyezésétől sírva fakadtam). Nem lett baj!

A "jó" a rosszban, hogy ezzel fertőző betegnek számítottam és egyedül lehetettem a kisbabámmal egy szobában, ahova a látogatók is bejöhettek.

2009. márc. 1. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat, megnyugtató ezeket olvasni, minden jót mindenkinek:)
2009. márc. 1. 09:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!