Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Voltam amniocentézisen. Az...

Voltam amniocentézisen. Az eredményre ez van írva: Down kórra utaló kromoszóma-rendellenességet nem találtunk. Másnak is csak ennyit irtak?

Figyelt kérdés
Ezek szerint csak Down kórra nézték a mintát?Azt hittem,hogy ilyenkor megnézik az összes kromoszómát, vagy legalábbis néhányat...vagy rosszul gondoltam?
2011. ápr. 7. 11:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem azt írták, hogy: "Az alkalmazott citogenetikai módszerekkel a vizsgált sejtekben számbeli vagy nagyobb szerkezeti kromoszóma-rendellenességet nem találtunk."


Te hol csináltattad? Én a Máv-ban.

2011. ápr. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én nem válaszolni szeretnék,hanem kérdezni,ha nem baj.Én a második babámmal vagyok az 5.hétben,jövő héten megyek dokihoz.35 vagyok,ezért érdekelne a vizsgálat.Hányadik hétben csinálják?Az orvos küldött,vagy te szeretted volna megnézetni?Nagyon köszönöm,és szép babavárást!
2011. ápr. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem a 19. héten csinálták, mert a kisfiam agyában cisztát, a veséjében pedig tágulatot találtak. Nem volt kötelező, de a genetikus ajánlotta. Maga a beavatkozás kellemetlen, de nem fáj (ha esetleg attól félsz). 3 hét a várakozási idő az eredményig, de sem a kombinált, sem az integrált teszt nem mutatja ki 100%-osan h beteg e a baba, mivel azokban a tesztekben statisztikát néznek, a magzavtívmintavétellel pedig a baba sejtjeit vizsgálják.
2011. ápr. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Én is MÁV-ban csináltattam. Nekem 4 hét volt mire eredmény lett. Mivel ikreknél sem az afp, sem a tesztek nem mutatnak ki semmit, ezért vállaltam be, meg azért, mert a 12. héten az egyik baba tarkóredője 2,7, a másiké 1,6 volt. Igaz,hogy kétpetéjüek, de az orvosomat meg a genetikust zavarta a két gyerek közötti különbség. Amúgy 32 éves vagyok, ha a tarkóredőjük rendben lett volna, akkor nem vállalom az amniocenétzist, nem a szúrás miatt, hanem a 3-4 hét eredményközlés miatt.
2011. ápr. 8. 10:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!