Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Olvastam az omega-3 halolaj a...

Olvastam az omega-3 halolaj a magzatra való jótékony hatásáról.25 hetes vagyok és most kezdtem el szedni. Más is szed ilyen kapszulát?

Figyelt kérdés
Ti mikor kezdtétek el? Tapasztalatok esetleg? Én dm-es lazacolajkapszulát vettem (180 mg EPA, 120 mg DHA). Mi a különbség készítmények között?
2009. febr. 28. 14:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem benne van a terhesvitaminomban (femibion 400 metafolin + DHA). Ez egy két komponensű vitamin, aminek a másik fele pont ezt az értékes halolajat tartalmazza. 12 hetes kortól ajánlott. Nekem bejött. 30 hetes első babás kismama

2009. febr. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én kérdeztem az orvosomtól és azt mondta, hogy terhes vitamin mellett ne szedjem még azt is, mert az már sok lenne!
2009. febr. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én is a Femibiont szedem, nekem is nagyon tetszik. Ezzel nem volt csak problémám, a többitől vagy hánytam, vagy kiderült, hogy laktóz van benne, én viszont tejcukor-allergiás vagyok. De a halolajról én is sok jót hallottam, ártani biztos nem árt.

28 hetes kismami

2009. febr. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nemcsak a magzatra van jótékony hatással, a felnőtt szervezetre is. Ha utána olvasol rengeteg jó dolgot lehet találni róla. Én is femibiont szedek (volt mikor elfogyott, akkor ami maradt gravida, de ahhoz is bevettem egy halolajkapszulát) És ezenkívül rengeteg halhúst eszem, tőkehalmájat, tonhalat ... Állítólag a mélytengeri halakban van a legtöbb omega zsírsav (és érdemes omega 3-6-9-et venni).
2009. márc. 1. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia, én is szedem 10.héttől.Olyat,amelyikben omega 3,6 és 9 is van.
2009. márc. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

sziasztok,


jelenleg a magyar piacon mindenkepp a femibion a legjobb termek ami kaphato. annyira ugyeltek a kifejlesztesenel,hogy 2 fele valtozat van forgalomban: a femibion800 12.heti terhessegig szedheto magasabb folsav tartalmu -az idegcso zarodas es a nyitottgerinc problemak elkerulese vegett- illetve a femibion400 a 13.hettol ami kifejezetten az omega zsirsavakat tartalmazza jarulekos anyagkent plusszban az elotte is jelenlevo vitaminokhoz,aminosavakhoz kepest.

szerintem, -foleg evszakfuggo- de nem tudja a kismama a szukseges osszes vitamint, asvanyianyagot, aminosavat a mindennapi etkezessel bevinni, mivel a manapsag kaphato gyumolcsok es zoldsegek sem felelnek meg mar a regi taperteknek, ezert valami vitamin potlasra szukseg van.

ha esetleg elmondhatom meg: foleg hasi gorcsok eseten, de akar a meh gorcseinek elkerulese vegett es rendes tagulasa erdekeben, plussz magnezium, majd kesobb az oxigen jobb szallitasa erdekeben vas potlasara is szukseg lehet-van. mindezek mellett a magzat csontrendszerenek helyes fejlodese erdekeben a kalcium is fontos es a kismama sajat fogazatanak megorzese miatt sem elhanyagolhato..... mert a magzat megszerzi maganak a szukseges kalciumot, ha a mama nem szed plusszban, akkor az anyai csontozatbol vonja ki, ami igencsak karos lehet, sok kismama elvesziti fogazatat vagy idovel a csontritkulas kockazata is megno.

remelem tudtam segiteni.

udv

egy "a szakmaban" jartas apuka :)

2009. jún. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!