Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pajzsmirigyes kismamák! Hogy...

Renaaa kérdése:

Pajzsmirigyes kismamák! Hogy lehet egyszerre jó a tsh, illetve anti-tpo értékem, és "rossz" a ft 3 és ft 4? Ez mire utal?

Figyelt kérdés

A következő eredményeket mutatja a laborvizsgálat:


TSH 2,510 0,270-4,700

FT4 10,00 11,50-22,70

FT 3 3,17 3,50-6,50

Anti-TPO 7,5 0-75,0


Igaz, hogy holnap megyek dokihoz, de érdekelni a hasonló cipőben járók véleménye :)


2011. ápr. 6. 12:12
 1/8 anonim ***** válasza:
én most kezdtem ennek utána olvasni, de nálunk az értékek is mások. A TSH felső határa 3,2 és nekem 3,4 lett. Viszont nekem is a T4 tért el. Azt olvastam róla, hogy ez az érték azt mutatja, hogy mennyire jelentkeznek a tünetek, vagy valami ilyesmi. Na nekem ez lett 8as... Nálunk az 12-22ig jó. Sok gondolkodás után írt fel csak minimális gyógyszert.
2011. ápr. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Kismama vagy Te is?

Lehet én aggódom túl egy csöppet ezt a dolgot...

2011. ápr. 6. 12:55
 3/8 sumergo ***** válasza:
A TSH a pajzsmirigy stimuláló hormon neve, ezt az agyalapi mirigy termeli, ez utasítja a pajzsmirigyet, hogy mennyire működjön. Tehát, ha határon belül van, akkor elvileg jónak kellene lenni a T3 és T4-nek. A T4 és a T3 pedig a pm által termelt hormonok. Vagyis a te esetedben annak ellenére, hogy az agyalapi mirigy nem adott utasítást, a pm-ed úgy döntött, hogy alulműködik. Az Anti TPO pedig azt mutatja, hogy a szervezeted mennyire haragszik a pm-edre a nem megfelelő működésért. Am34nnyire tudom így van. Azért ne vedd 100 %-nak. Nekem egyébként túlműködik, egyik sem igazán egészséges. A lényeg, hogy alapvető összefüggés ezen értékek között nincs, egymástól függetlenül lehetnek jók és rosszak.
2011. ápr. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok:


Igen, 28 hetes, egy hete vették észre, véletlenül. Nekem inkább csak a T4 lett rossz, a többi, ami rossz is, közel van a határhoz.

2011. ápr. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Első válaszadó: hogy tudták ezt véletlenül észre venni? :) Volt valami tüneted?

El kezdtél gyógyszert szedni? Mit mondott az orvosod?

Egyébként gratulálok a babóhoz!


Egyébként utána néztem, általában az ft4 referencia tartománya 8 és 26 között mozog. Ebből kiindulva nem is rosszak az értékeink...


Második válaszadó: sajnos képben vagyok a tsh hogylétével kapcsolatban... Az egész abból indult ki, az sztk alapon megvizsgáló orvos 5,36-os tsh-ra és jó anti tpo-ra semmiféle gyógyszert nem adott, csak a következőt írta a papírra: látens hipotyreosis (vagy mi :D) Ez még a baba megfoganása előtt történt. Tehát tök nyugodt voltam, mások mondtak, hogy érdemes lenne megnézetnem magam.

2011. ápr. 7. 15:12
 6/8 anonim ***** válasza:
Hát úgy derült ki véletlenül, hogy panaszkodtam, hogy nagyon ver a szívem, néha ki is hagy. Ezért mondta a védőnő, csináljuk meg az EKG-t a házidokival, plussz kérjek tőle pajzsmirigyre is vérkép kérést. Na a házidokim anniyra lusta, hogy minderre adott egy beutalót a belgyógyászatra EKG-ra. Pajzsmirigy vérképre semmit... De előbb mentem a belgyógyászhoz, mint a vérvételre (cukor), mivel itt mindenre egy hónapot kell várni. És ott a nő adott beutalót. Szóval túl működésre gyanakodtak. Fél l-thyroxin kell szednem, az szerintem kb nulla adag. :)
2011. ápr. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

És az kiderült végül, hogy az erős szívdobogásnak mi az oka?

tegnap voltam az endokrinológusomnál, aki azt mondta, hogy egyelőre nem tudják miért, de gyakran előfordul, hogy a tsh és az ft4 értékek a terhesség utolsó időszakában külön életre kelnek :) Megnövelte a gyógyszeradagomat...

Én is 1/2 tablettával kezdtem, nem volt elég, de valahol azt olvastam, hogy nem szabad többel, vagy legalábbis túl nagy adaggal indítani. Gondolom ez függ attól, milyen mértékű alul működésre utal a tsh.

2011. ápr. 8. 12:53
 8/8 anonim ***** válasza:
Természetesen nem derült ki... :) A szív UH-n is mindent rendben találtak. De a nődoki mondta, hogy a fulladás oka a vérszegénység. Jobban kell dolgozni a szívnek is, valószínüleg ennyi...
2011. ápr. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!