Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan hat a babára, ha az...

Hogyan hat a babára, ha az anya a terhesség alatt végig dohányzik?

Figyelt kérdés
Az egyik ismerősöm terhes. A 16. héten jár. És nem fogja fel, hogy csak árt a babájának azzal, hogy dohányzik. Mikor feljön ez a téma mindig a következő mondatok hangzanak el: "Az orvos azt mondta semmi baja nem lesz a babának, ha max. 5 szál cigit szívok naponta. Én csak 3 szálat szívok, és az is hegyi levegő." Nem értem hogy mondhat egy orvos ilyet? Milyen baja lehet a babának? A férje már teljesen ki van készülve. Kérlek segítsetek, hogy segíthessek. Hogyan lehetne az anyukát jobb belátásra bírni?
2009. febr. 28. 09:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Hihetetlen. :S


hogy személyes példával szolgáljak: a legjobb barátnőm 19 éve szenved gyakori asztmarohamoktól, gyakran levegőt sem kap, borzasztó tehetetlenül nézni, míg hat a gyógyszer. és hogy miért alakult ez ki? mert az anyja bagózott az egész terhesség alatt.

2009. febr. 28. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha ezt valaki magától nem látja be, akkor kívülről nem vagy csak nagyon nehezen lehet ráhatni. Koraszülést, kisebb születési súlyt, későbbi életkorban tanulás zavarokat szoktak a dohányzás számlájára írni. (Ezt a médiának már annyira sikerült a köztudatba bevinni, hogy a korababás anyukákat az őrületbe kergetik vele. Sokan tekintenek úgy rájuk, mintha a felelőtlen életmódjuk következménye lenne a koraszülés, pedig többségük soha életében nem dohányzott) Nem akarok felmentést adni a dohányzás alól, de azért nem mindegy, hogy 3 szálról vagy 3 dobozról van szó. A dolog meglehetősen vékony jég, mert gyakorlatilag nem nagyon van olyan rendellenesség amit egyértelműen és kizárólag csak a dohányzás számlájára lehet írni. Ahhoz, hogy gond legyen általában több tényezőnek kell szerencsétlenül összejönni és ennek csak egyik eleme a dohányzás. Mindenkinek saját magának kell a lelkiismeretével elszámolni, mert a bármennyi dohányzással is ezekhez a tényezőkhöz tudatosan egyet hozzátesz.
2009. febr. 28. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem ártana, ha abbahagyná. A dohányosok körében nagyobb az esély a koraszülésre, kis súlyú babára, allergiára való hajlamra. DE! Ez csak a kockázati tényezőket növeli. Ismerek több olyat is, aki végig cigizett (max. 5 szálat), a baba időre született, vagy túlhordással és egyáltalán nem volt kicsi. A 3 szál nem sok, mikor elkezd nőni a pocija, lehet, hogy abba fogja hagyni magától is. Nagyon gusztustalan, mikor valaki nagy pocakkal dohányzik. Talán a szégyenérzet erőt vesz rajta. Ha meg mégis dohányzik tovább és esetleg valami baja lesz a babának (remélem nem így lesz), akkor neki kell megbírkózni a tudattal, lelkiismeretével, hogy talán a dohányzás miatt történt. Ez az ő élete, az ő babája, te nem sokat tehetsz. Ha nagyon stresszes, lehet, hogy jobb, ha inkább elszívja azt a 3 szál cigit, minthogy hülyére idegeskedi magát, lehet, hogy azzal többet árt a babának.
2009. febr. 28. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is ezeket tudnám felsoroltatni, amit előttem. Koraszülés, asztma, kis súly, tanulási zavar, stb...

Anyukám is végig dohányzott velünk (igaz elég keveset) és mind egészségesen születtünk 3 kiló fölött, időre. De én erre sosem adok. Honnan tudhatnánk előre, hogy mi nem ártunk-e a babánknak?! Sehonnan! Én annak sem vagyok híve, hogy kevesebbet, mert akkor minimális az esély, hogy baj lesz. Én is letettem, mert így is bármi megtörténhet, ha már megtehetem hogy minimalizálom a káros tényezőket, akkor megteszem!

A másik óriási tévhit, hogy pocakosan leteszik, aztán miután megszültek, azonnal rágyújtanak, mert szerintük akkor már nem ártanak! Baromság! Ha szoptat, ugyanúgy dohányzik vele a gyereke is! És ha már nem szoptat? Akkor is! A füst a cigi elnyomása után egy ideig még tisztul a tüdőből! Szóval elnyomja, magához veszi a babáját, beszél hozzá, közben meg ráleheli a füstöt!

Ha valaki ennyit sem képes megtenni a babájáért......

2009. febr. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Én cigiztem sajnos terhességem első hónapjában amikor még nem tudtam hogy baba lesz(nem terveztük).Ahogy pozitív lett a teszt rögtön abbahagytam.Most már a füstöt sem bírom.Remélem rendben lesz minden!
2009. febr. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezek alakulhatnak ki, amiket a többiek felsoroltak, a leggyakoribb közülük a kis születési súly. Egyet tudok még, ami összekapcsolható a dohányzással: a nyúlszáj és a farkastorok kialakulása. Elvileg az is magasabb dohányos kismamák gyermekeinél, mint nem dohányosoknál. Viszont ez most már szinte mindegy, mert ha van ilyen gond, az már a 12. hétig bőven kialakul, ugyanis az a három sejlemez, amiből tulajdonképpen a fej kialakul már a magzati fejlődés legelső szakaszában összekapcsolódik és ha az első kettővel vannak kapcsolódási, záródási problémák, akkor alakulhat ki nyúlszáj és farkastorok. De ez tényleg nagyon korán megtörténik.

Nekem csak két ismerősöm van, aki dohányzott terhesen, az egyik nagyon keveset szívott, volt, hogy hetekig nem gyújtott rá és időre született teljesen egészséges nagy súlyú babája, a másik anyuka több, mint fél dobozzal szívott egy nap végig, neki is időre született szintén teljesen egészséges, de nagyon kis súlyú és picike fia.

A napi három szál nem tűnik soknak, de én nem mernék kockáztatni.

2009. febr. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Én azt mondom,ha a napi 1 doboz cigit felváltotta a napi 3 szál,akkor aa 3 szálat is simán el lehetne hagyni.

Tapasztalat,először 3,aztán 4,aztán 5szál cigi,sajnos ebben nincs mérték.És ilyenkor az ember alig várja,hogy rágyújthasson,semmi más nem érdekli egész nap.Vagy abbahagyja vagy nem.Én abbahagytam mihelyt megláttam a babát az uh-s monitoron.Néha hiányzik,de van egy célom,egy egészséges kisbabát megszülni.Olyan pedig nincs,hogy a doki mondja,hogy dohányozzon nyugodtan kedves kismama,nem ettől függ a betegség.Orvos ilyet nem mond!Ezt csak bebeszéli az illetékes magának,hogy nem árt.Egy dohányos kismama éhezteti a babáját és elveszi tőle az oxigént,függetlenül attól,hogy 3 v. 33 szálat szív el.

2009. febr. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik ismerosomnek a kislanya nyulszajjal szuletett, az anyuka vegig dohanyzott.

Szerintem butasagra vall, amikor nem teszik le a cigit a terhes nok.

Amikor egy beteg gyereket szulnek, akkor persze sajat sorsukat nehezitik meg, de en megis inkabb azt a nyomorult kisgyereket sajnalom, de ot nagyon!!!

2009. márc. 1. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Olvastam egy kismama magazinban, hogy a baba mindent együtt csinál a pockban az anyukával, azt eszi amit az anyuka, azt issza amit az anyuka, és azt is szívja amit az anyuka. Szerintem ez felelőtlenség, én is cigiztem de amint megtudtam, hogy várandós vagyok azonnal letettem. Egy kis végtelen fejlődő kisember egész életét megpecsételi az ilyen felelőtlen anyuka.

17 hetes kismami

2009. márc. 1. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! A kismamát én is rendszeresen olvasom. Nekem is van már egy györnyörű babócám, aki lassan 1 éves lesz. De most nem ez a lényeges. Azt szeretném még tudni, hogy szerintetek válhat-e már az anyaméhben nikotinfüggővé egy ember? Illetve, hogy hogyan lehetne rajtuk segíteni? Mert én úgy látom, hogy mind a baba, mind az anyuka segítségre szorul. Az anya a későbbi (esetleges) bűntudata és lelkiismeretfurdalása miatt, a babát, meg nem részletezem, mert azt már többen is megtettétek...
2009. márc. 1. 15:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!