Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha valakinek pattanasos az...

Ha valakinek pattanasos az arcbore akkor kisfia vagy kislany fog szuletni?

Figyelt kérdés
szobeszed, mende-monda szerint hogy tartjak?nekem meg sajnos mindig jonnek ki pattanasok, pedig mar 16 hetes vagyok
2009. febr. 28. 08:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom a népi babona hogy tartja, az én arcom szebb volt mint valaha és fiam született!


Boldog babavárást!

2009. febr. 28. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
nekem sem volt 1 pattanásom sem és én is kisfiút szültem. (megszépültem)
2009. febr. 28. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Én is pattanásos lettem rendessen az elején,most annyi nincs,de egyáltalán nem voltam pattira hajlamos.kislányom lessz :-)
2009. febr. 28. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Az elején nagyon kijöttek rajtam a pattik,ugy a 28-dik hét körül elmúltak.KISLÁNYOM született!

De a szülés után teljesen letisztult a bőröm!

Most sajna kezd visszajönni!

9hós baba anyukája

2009. febr. 28. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nekem elég pattanásos lett a bőröm (arcom, hátam) és kisfiam lesz. :)
2009. febr. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Rajtam semmi nincs, és kislányom lesz. Szerintem a népi mende-mondáknak nem sok alapja van.
2009. febr. 28. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Azt mondják, hogy a fiús terhesség megszépíti az anyát, szebb bőr, szebb haj stb. A lányos meg csúnyít:)

Amúgy meg a magasabb hormonszint számlájára szokták írni lányos terhességeknél a ragyásodást.

Nekem nagyon csúnya volt a fiam előtt, ilyen nagy gyulladt göbök voltak a bőrömben, iszonyat mód fájtak.

Fiammal gyönyörű lett a bőröm, imádtam terhes lenni ilyen szempontból:))

2009. febr. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én tiszta pattanás voltam, már szinte kelések voltak az arcomon, a mellkasomon, a hátamon, és lányom lett
2009. febr. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
millio koszonet minden kedves valaszolonak.nagyon orulnek ha kislanyom volna. nekem a hajam is tonkrement.
2009. febr. 28. 11:22
 10/13 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi alapja sincs. Én már olyat is olvastam, hogy ha az anyuka szőrösödik terhesen, akkor nagy eséllyel kisfia lesz, mert így az anya vérébe is kerül tesztoszteron (ez egyébként igaz), ami szőrösödést okozhat. Persze utána tudományosan meg cáfolták, hogy hiába kerül az anyuka szervezetébe tesztoszteron, ez nem olyan magas érték, ami bármit is okozna, egyébként meg az egyéb hormonváltozások miatt szinte az összes kismamának pihésednek egyes testrészei (gyakran épp a pocak), míg máshol lassulhat a szőr növekedése.

Az én példám egyébként a kérdésedre: nekem borzasztóan pattanásos volt a bőröm kb a 30. hétig, nem is az arcommal volt a nagy probléma, hanem a hátammal, undorítóan nézett ki, még a dekoltázsomon is voltak folyamatosan pattanások. A bőrömtől már csak a hajam volt csúnyább, gyorsan zsírosodott, fénytelen volt és kezelhetetlen, ha három napig nem mostam meg, akkor úgy berasztásodott, hogy nem tudtam kifésülni, kétszer a férjem vette ki a kezemből az ollót, mert bele szerettem volna nyírni.

Majd a terhesség utolsó negyedében minden visszaállt a régi rendbe, elmúltak a pattanások, normális lett a hajam, nem sokkal szebb, hanem olyan, mint terhesség előtt.

Fiam született.

2009. febr. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!