Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Olvastam, hogy a macskák...

Olvastam, hogy a macskák veszélyt jelenthetnek várandósokra (toxoplazma) Ez a kutyákra is igaz?

Figyelt kérdés

4-5 hetes terhes vagyok, van egy kutyánk-a kertben.

Kell-e tartózkodnom tőle? Eddig én etettem, esetleg mostantól etesse a férjem, ne simogassam?


2009. febr. 24. 16:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

[link]


A terhességre csak a friss toxoplazma fertőzés jelent veszélyt, arra pedig nem olyan "könnyű" szert tenni. Néhány óvintézkedést betartva egészséges macska és kutya sem jelent semmi veszélyt.

2009. febr. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nálunk lakásban van kutya, semmi bajunk nem lett tőle. A macskákkal kell vigyázni. Ha betartod a normál higiénés szabályokat, nem kell félned. Etetheted nyugodtan a kutyát, attól nem kapsz el semmit. Gondolom, amúgy is kezet szoktál mosni. :)
2009. febr. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
51%
Úgy tudom, a kutyák is lehetnek hordozói, csak nem betegednek meg. Embernél egxy vérvételből kimutatható, h átesett-e már rajta. /úgy hallottam akkor immunis/. Azt olvastam, aki sokat forgolódik cicák kutyák között, vszinűleg már átesett rajta /influenza- szerű tünetekkel/
2009. febr. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hordozhatja kutya, macska, patkány, nyúl, egér, szárnyas, és csaknem minden gerinces állat.

Végső hordozója valóban a macska (benne fejlődik az egysejtű, majd kiürül az ürülékével), minden más állat és az ember is csak közti hordozó lehet.

Ha fiatal macskád van, nagyobb a valószínűsége. Uis az idősebb macskák már nagyobb eséllyel megkapták a fertőzést fiatalabb korukban.

Egy életben csak egyszer okoz(hat) problémát a toxoplasma gondii nevű egysejtű, ha már átestél rajta, védett leszel.

A kórokozó hatása a terhesség első harmadának végén és a második harmadában a legsúlyosabb.

Elkapni háromféleképpen lehet: nyers hússal, macskaürülékkel, és méhen belül - az anya fertőzöttségével. Legsúlyosabb az utóbbi eset, ezért is csinálnak vérből vizsgálatot a terhesség alatt.

Általában enyhe influenzaszerű tünetei vannak a méhen kívüli fertőzöttségnek, enyhe nyirokcsomó megnagyobbodással is járhat. A legtöbb ember nem veszi észre, amikor átesik rajta.

Én észrevettem, óriásira dagadtak az állam alatt a nyirokcsomók. Elég hamar elmúlt amúgy, és leginkább csak kellemetlen volt.

2009. febr. 24. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem etetheted te is, ugyis mosol utána kezet! Én úgy tudom, hogy a kutya kevésbé veszélyes ebből a szempontból, mint a macska! Én kerti kutya, macska, nyulak mellett nőttem fel, de nem kaptam el a vérvizsgálat alapján ezt a fertőzést! Jah a cicát nem oltattuk!

Most csak egy házi kiskutya van, ő rendesen oltott, és bizony az ágyba is bejöhet! Párom cicája anyukájánál maradt, őt nem szoktam már simogatni, bár nem is szeretné, csak én...

Ha már elkaptad egyszer, védett vagy ellene! Mondd meg a dokinak, hogy van otthon állat, de anélkül is meg fogják csinálni vérből a szűrést!

2009. febr. 24. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen a kutyák is terjeszthetik.
2009. febr. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!