Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szülés előtt pár kérdés?...

Szülés előtt pár kérdés? Kicsit most meglettem keverve, akkor ezek most hogyan vannak?

Figyelt kérdés
Voltam védőnőnél, elmondta, hogy először óránként jönnek a fájások, ez valóban így van? én ilyet még nem hallottam. Másik kérdésem az, hogy a méhszáj érték az én esetemben a 2222 az csak a külső méhszájra vonatkozik? Mert szerinte igen, de ezt sem így tudtam....most akkor ez hogy van?
2011. márc. 21. 16:17
 1/4 anonim ***** válasza:

az utobbit nem vágom

az elöbbi meg úgy van hogy nem feltétlenül óránként de ha valaki nagyon nagyon figyel hát lehet .


én papírra már csak akkor írtam fel amikor rendszert véltem felfedezni benne az meg nem az egyórásnál volt ... hanem a 15 percesnél aztán 7-5.-... perceseknél.

2011. márc. 21. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha óránként jönnek a fájások akkor eléggé elúzódó lehet a szülés. de elöfordulhat és az is hogy pl 10 percesekkel kezdödik de azok órákon át nem gyorsulnak. meg az is hogy 3 percesekkel mint nekem.

a méhszáj már annyira mindegy ha szülés elött vagy. nálunk centibe adták meg 3 centire voltam 37-ik héten majd 42-ikre szültem.

2011. márc. 21. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Méhszáj értékei:

3000 zárt méhszáj, a méhnyak 3 ujjnyi

2000 zárt méhszáj, a méhnyak 2 ujjnyi

1000 zárt méhszáj, a méhnyak 1 ujjnyi

3100 3 ujjnyi méhnyak, 1 ujjra nyitott külső méhszáj, a középső és belső méhszáj még zárt

2100 2 ujjnyi méhnyak, 1 ujjra nyitott külső méhszáj, a középső és belső méhszáj még zárt

1100 1 ujjnyi méhnyak, 1 ujjra nyitott külső méhszáj, a középső és belső méhszáj még zárt

3110 3 ujjnyi méhnyak, 1 ujjra nyitott külső és középső méhszáj, a belső méhszáj még zárt

2110 2 ujjnyi méhnyak, 1 ujjra nyitott külső és középső méhszáj, a belső méhszáj még zárt

1110 1 ujjnyi méhnyak, 1 ujjra nyitott külső és középső méhszáj, a belső méhszáj még zárt

3111 3 ujjnyi méhnyak, teljesen nyitott méhszáj

2111 2 ujjnyi méhnyak, teljesen nyitott méhszáj

1111 1 ujjnyi méhnyak, teljesen nyitott méhszáj

Tehát neked végig 2 ujjnyira nyitva van..

Fájások...ritka, hogy óránkénti fájásokkal induljon a szülés... Amikor már feltűnik, inkább 20-15 vagy 10 percesek a fájások. Nekem mind a 4 szülés 10 percesekkel indult..

A védőnőd vagy a tankönyvi szöveget mondja vagy valamit nagyon összezagyvált.. esetleg nagyon tapasztalatlan...

2011. márc. 21. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
az előző válaszoló elég jól leírta. Annyi kiegészítés, hogy olyan nincs h "középső" méhszáj. A külső és a belső héhszáj között van a méhnyakcsatorna
2011. márc. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!