Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 13 hetes kismama vagyok....

13 hetes kismama vagyok. Vedono dietara fogott, csak epp azt nem mondta, mit nem szabadna ennem. Milyen dietat szabad csinalni terhesen?

Figyelt kérdés
2008. febr. 5. 11:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Terhesség alatti diéta

150 grammos szénhidrát diéta terhességi cukorbetegségre


• Reggeli 7 órakor:

25 gramm szénhidrát


- natúr tea

- 5 dkg barna kenyér (rozskenyér) rá feltét: margarin, sovány felvágott, sajt, tojás, szardínia, zöldpaprika (kaliforniai paprikát nem!), uborka, paradicsom, retek, savanyúság


• Tízórai 10 órakor:

25 gramm szénhidrát


- gyümölcs (pl. 1 alma vagy 15-20 dkg eper vagy 1 db narancs Tilos: szőlő, banán) vagy 1 pohár kefír vagy 15 dkg tehéntúró+1 dl tejföl

- 3-5 db Korpovit keksz vagy 2-3 dkg rozskenyér


• Ebéd 13 órakor:

50 gramm szénhidrát


Példa: Leves + főzelék + gyümölcs

Gulyásleves + gyümölcs

Leves + túrógombóc (5-6 kicsi gombóc) – édesítővel

Leves + hús + köret

Ha burgonya: 20 dkg nyersen, megpucolva

Ha rizs: 5-6 dkg nyersen

Ha tészta: 7 dkg nyersen


• Uzsonna 16 órakor:

20 gramm szénhidrát


- gyümölcs vagy dl tej

- 3 db Korpovit keksz


• Vacsora 19 órakor:

30 gramm szénhidrát


- 2 dl tej

- 4 dkg rozskenyér


Ráadás 21.30 kor:

10-15 gramm


Ami tilos!

Cukor, ciklamát tartalmú édesítő (helyette a Canderel), méz, aszalt gyümölcs, dzsem (helyette diétás dzsem), befőtt, szörp, csokoládé, sütemény, diétás nápolyi, diétás keksz, mindenféle édes üdítő (100%-os gyümölcstartalmú is)

Ha muszáj! 1 db túró rudi vagy 1 gombóc fagyi

2008. febr. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%
A védőnő nem az Apád, nem kell neki szót fogadni. Diétázz magadtól, ha sokat híztál, vagy magas a cukrod (nem terhelés után). Akkor is úgy, hogy figyelembe veszed, hogy mit kívánsz.
2008. febr. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azt mondta a védőnő, hogy nem szabad diétázni, mert árt a babának, ő inkább a heti 1 gyümölcsnapot javasolja. Pl. hétfőnként egyél csak gyümölcsöket, az kitisztítja a szervezetet, és fogyás is elindulhat, ha hétközben nem viszet túlzásba az evést.
2008. febr. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Az a fajta diéta, amiben a fehércukrot megvonod az nem árt a babának. A gyümölcsnap méregtelenítő, a babád szívja fel a mérgeket, szerintem az nem kell most.
2008. febr. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem is diétáznom kell... Az én diétám: napi 5-6szori evés (kivonva a tésztafélék, krumpli, rizs, kenyér-helyette abonett, kétszersült vagy vizeszsemle), no cukor, csoki, üdítőitalok (csak szénsavmentes ásványvíz). Még vannak dolgok, amiket nem eszek, de most nem jut eszembe. Egyébként édesszájú vagyok, néha eszek egy kis diab sütit (amit én sütök teljes kiőrlésű lisztből kevés nádcukorral), vagy diab csokit, norbi pudingot... És gyümölcs, zöldség inkább, az alacsonyglikémiás indexűek. Cukros vagy? Nekem a terheléses lett magas, de egyébként normálisak a mért értékeim itthon. RÖVIDEN: Arra kell figyelni, hogy az anyagcsere-mozgásod egyenletes legyen, szénhidrátot , fehérjét enni kell, de cukrot és zsírt nem. Tornázni, sétálni naponta egy órát. Vagy ez vagyaz, vagy akár mindkettő. Nem kell annyira szigorúan venni, de komoly következményei is lehetnek akár... Próbáld meg, ha nekem sikerült, akkor neked is menni fog! És nem lesz semmi baj, egészséges kisbabád lesz!!!! És persze te is az leszel! Én teljesen megszoktam ezt az új életformát, meg kell mondjam, tetszik! De nem méricskélem szigorúan a ch-ot. Sokszor eszek értékeset :)

üdv: 30 hetes kismami

2008. febr. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!