Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szabad-e nyers húst, nyers...

Szabad-e nyers húst, nyers tojást tartalmazó ételt enni a várandósság alatt?

Figyelt kérdés
2006. okt. 24. 20:23
 1/3 anonim ***** válasza:
94%

Mivel a várandós kismama pocakjában növekvő baba egyfajta „idegen anyag” a szervezete számára, az immunrendszer a terhesség alatt jelentős gátlás alá kerül, hogy a magzat ne lökődjön ki. Ezáltal gyengül a bél baktériumokkal szembeni ellenálló képessége is.

A nyers alapanyagokból álló ételek, mint pl. a tatár beafsteak, megfelelő higiénés körülmények között is olyan baktériumokat tartalmazhatnak, amelyek lázzal, hasmenéssel járó fertőzéseket okozhatnak. A lázzal, hasmenéssel, hányással járó betegségek pedig koraszüléshez, vetéléshez is vezethetnek. Ezért minden ilyen ételt kerülni kell!

2006. okt. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
92%
Nyers vagy félig sült, főtt húst és tojást sem szabad enni! Én úgy olvastam, hogy tiramisut, fagyit, pástétomot sem szabad!
2007. szept. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
A fent leírtakon kívül a lágy sajtok, illetve a penészes sajtok és egyéb termékek fogyasztását sem javasolta az orvosom! Nekem a fagyit csak a cukorbetegségre való veszélyeztetettség miatt nem javasolta, a bolti dobozos fagyik szerintem nem tilosak, max a cukrászdai, ahol nem tudod, hogy nincs-e benne nyers tojás, stb.
2010. júl. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!