Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az mit jelent hogy terhesség...

Az mit jelent hogy terhesség alatt nem szabad emelni? Van egy 1,5 éves kisfiam 9kg akkor őt sem emelgethetem?

Figyelt kérdés
2011. márc. 8. 16:18
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem szabad nagy súlyt emelgetni pl. liszteszsákot meg 25 kg.-os cuccokat.


a kisfiadat emelgetheted de óvatosan.

2011. márc. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
nálunk 8 hónapos volt a "nagy", amikor kiderült, hogy jön a tesó. Muszáj volt emelgetni ,de nagyanyáink is emelgették, meg ükanyáink is, nekik sem lett bajuk tőle. Ahogy korábban is írták, ne most cipelj liszteszsákokat, de van, amit nem tudsz nem emelgetni. Egyébként meg lassan mondhatod a nagynak, hogy egyedül másszon fel az etetőszékbe, a kiságyból is két lépcsőben emeletem ki a nagyot, először csak a rácsok tetejére állítottam, majd onnan le a földre, tehát lehet ésszerűen emelni.
2011. márc. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!


14 hónapos kislányom szintén 9 kg, én most 8 hetes vagyok, nem tudom kikerülni az emelgetés. 2. emeleten lakunk, aztán a pelenkázás, öltöztetés, meg azért szeretgeni is picit....persze most a férjem és a család többi tagja többet foglalkozik vele, ha nyűgös próbálják ők nyugtatgatni, hogy tudjak pihenni. De rajta kívül mást én sem emelgetek, leszoktam a nagybevásárlásokról, ezt csak a férjemmel együtt teszem már.

Bár a védőnő folyamatosan jön azzal, hogy ne emelgessem, de hát még csak most tanul járni, muszáj.

Szerintem ne aggódj, vannak még páran akik ugyan ilyen helyzetben vannak és ugye nem vagyunk mi olyan gyengék.... :)

2011. márc. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Engem 9 hetes terhesen eltiltottak minden emelgetéstől. Ez 2 hónapja volt, amikor 15 hónapos volt a fiam. Többször is elkezdtem vérezni rendesen :( Úgyhogy a gyerek megtanult 16 hónaposan feljönni a lépcsőn a 4. emeletre, lefelé is lejutunk már szépen, nincs felkapkodva ölbe, csak, ha ülök. Egyedül az etetőszékbe emelem, mert az magas. Heverőn alszik, ott is pelusoztam örökké, oda szépen felmegy, ha mondom neki :) Persze ezt egy 8 hónapossal nem lehet megcsinálni, de egy 15 hónapossal muszáj volt.

Annyira nem is bánom, legalább mire jön a tesó, tuti nem kell húzni a lépcsőn ;)

2011. márc. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Másfél éves, 13 kg-os kisfiamat én is emelem, persze kevesebbet, de muszáj
2011. márc. 8. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem 20 hónapos a kisfiam és 20 kg és muszály emelnem,az etetőszékbe nem tudom beletenni másképp csak ha felemelem mert magam,ha meg szészedjük csak rááll meg ki beugrál belölle,és abból csak a baleset történik.

Holnap töltöm a 7.hetet,nappal csak én vagyok muszáy emelnem 1-2x de délután és este az apja emelgetni.

2011. márc. 8. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is emelgetem a nagyot 24 hetesen, 13 kg, sőt van hogy hazacipelem az utcán mert elfárad. Persze szépen elül a csípőmön, nem kell erőlködnöm. A doki szerint nyugodtan, nem ebből lesz a baj. Én az elsővel veszélyeztetett voltam, akkor feküdtem sokat. Most meg bármit csinálhatok a jelszó, nem történt semmi a méhszájammal, nem keményedek sokat. Ha elkezdesz keményedni, meg rosszul esik, akkor nem emeld, pihenj kicsit, de ha semmi panasz akkor nyugi.
2011. márc. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!