Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Dolgozhatok terhesség alatt?

Dolgozhatok terhesség alatt?

Figyelt kérdés

Nincs még gyermekem, voltam már terhes kétszer, de sajnos mindkétszer elvetéltem. Ha harmadszor terhes leszek dolgozhatok? Ülőmunkára gondolok, idegeskedés nélkül.

Táppénzre el tudnék menni ha csak 2 hónapja dolgozom ott? Vagy mi a teendő ilyenkor?


2009. febr. 15. 15:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nincs próbaidő?Az általában 3 hónap, úgyhogy várd meg, ha van ilyen, míg az lejár. Előtte dolgoztál valahol? Ha nem, akkor csak 2 hónapig vagy jogosult táppénzre.

Táppénz alatt már nem tudnak felmondani, ha határozatlan idejű a szerződésed /kivétel próbaidő/.

2009. febr. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
55%

próbaidő alatt is védetséget élvezel mert terhes vagy... vam egy oldal én is néztem de sajnos én nem voltam terhes.

Nézz szét a google-ban. Ott van hogy akár vissza menőleg is ha a kirugás után derül ki hogy terhes voltál abban az időszakban is akkor is jár minden. mert védett vagy a baba miatt...

Gratulálok és inkább pihenj !!!!

2009. febr. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

miért ne dolgozhatnál? engem is mindenki hülyének néz, hogy dolgozni szeretnék. biztosan van akinek van oka rá, hogy otthon maradjon azonnal, pl: fizikai munka, vagy eü probléma, dde alapvetően ez most nagyon divatos lett...mármint otthon maradni. nekem is felajánlotta az orvosom, hogy ha gondolom akkor mehetek táppénzre. nekem is volt vetélésem. tanár vagyok, és tanév végéig maradok, kb 32 hetes leszek.

üdv

L. 14+5

2009. febr. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a gratulációt,de még nem vagyok terhes. :(

Viszont remélhetőleg hamarosan az leszek...nemsokára megyünk inszemre.

2009. febr. 15. 16:47
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, hogy próbaidő alatt minden ok nélkül fel lehet mondani. Akár terhes , akár nem.

Csak szólok, hogy nehogy ráfázz.

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..

2009. febr. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok. Itt a link, ami megerősít, hogy próbaidő alatt felmondhatnak. De ebben sajnos azt is írják, hogy nem tagadhatod el a terhességet próbaidő alatt, mert azzal a munkáltatód beperelhet.

[link]

2009. febr. 15. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!