Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan tarthatom "tisztán" a...

Hogyan tarthatom "tisztán" a vizeletem?

Figyelt kérdés

Amióta terhes vagyok, szinte mindig volt valami (genny, fehérje) a vizeletemben. Az orvosom kúpot, gyógyszert adott rá, de mire 4 hét múlva visszamentem, visszatért a fertőzés. A védőnőmmel is nézettem a vizeletem, bár már kételkedek benne, hogy meg tudja-e nézni, mert ő mindig jónak találta. Hogy szedem össze? Nem ülök idegen wc-re, az enyém tiszta, csak zuhanyzok, 3,5 pH intim mosakodót használok, anionos tisztasági betétet, mindig mosok kezet. Mit tehetnék még? Tudom, hogy a terhességgel gyakrabban szedünk össze mindenfélét, de már azt érzem, hogy nem vagyok elég tiszta.

30 hetes km


2011. febr. 14. 13:38
 1/7 anonim ***** válasza:

Hogy veszed a mintát?


Középsugaras vizeletet viszel?


Reggel mosakodj le. Utána engedj ki egy kis pisit (akár a zuhanyzóba vagy kádba, aztán fogj fel egy kicsit egy tiszta pohárba vagy üvegbe. Így nem kerülhet bele szennyeződés, hüvelyváladék.

2011. febr. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Csak a középvizeletet használom, de így is mindig "tele" van
2011. febr. 14. 14:26
 3/7 anonim ***** válasza:
Akkor valószínüleg alkati dolog. Ne érezd rosszul magad emiatt.
2011. febr. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Amikor először voltam vizeletvizsgálaton, akkor nem vittem mintát, hanem ott produkáltam, találtak is valamit benne...


Aztán mondta az asszisztens, hogy mindig vigyek mintát, és úgy csináljam, hogy előtte jó alaposan mosakodjak meg, és csak a közepéből vigyek egy kicsit.


Érdekes, azóta egyszer se volt gond...

2011. febr. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem is terhesség alatt és előtt is volt sokszor hasonló panaszom, pl. hólyaghurut. Nekem a tőzegáfonya kapszula vált be nagyon jól. És sok folyadék fogyasztása, hogy "kimosson"

Boldog babavárást a kellemetlenségek ellenére! :)

2011. febr. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A védőnő tesztcsíkkal ellenőrzi a vizeletet, és ez nem pontos, mindenképpen a laborvizsgálat a jó. A genny utalhat fertőzésre (bacis vagy gomba), lehet húgyúti vagy hüvelyi is. A fehérje pedig utalhat toxémiára. Ezeket mindenképp meg kellene beszélned az orvosoddal. Ha fertőzés van, azt kezelni kell. A genny nem vicc (a fehérje sem). És a tea soha nem fogja kimosni a baktériumokat, enyhítheti a tüneteket (ha vannak), de nem öli meg őket, arra az antibiotikum hatásos.
2011. febr. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

nekem is volt ilyen, egyszer.


a dokim az javasolta, előtte zuhizzak le, egy kisi pisit engedjek ki, majd olyan üvegbe pisiljek, amit előtte megmikróztam (sterilizáltam), de a pisi vége me menjen már az üvegbe.


és egyébként ezért elküldött tenyésztésre, hogy kiderüljön, milyen baci/gomba van esetleg a vizeletben. (semmi sem volt)

de ez a tenyésztéses vizsgálat: adtak egy kémcsövet (kb 1-1,5 cm lyuk) abba kellett belepisilnem. mindezt 38 hetesen, amikor már emlékezni sem emlékeztem arra, pontosan hol vagy a húgycsőnyílásom, nehmogy láttam volna :) a gatyám, kezem, mindenem pisis lett, de a kémcsőbe is jutott. Ja, és mindezt egy "patyolat tiszta" sztk-s budiban, amiben sem papír, sem szappan nincs...

2011. febr. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!