Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 39hetes vagyok.2 napja csalánk...

39hetes vagyok.2 napja csalánkiütésszerű, viszkető foltok jelentek meg rajtam, nagyon viszketnek (calciumot iszok és fehér rázókeverékkel kenem). Most utánaolvastam, azt irják, hogy előfordulhat több embernél, a neve Terhességi kiütés?

Figyelt kérdés
nagyon megijedtem, mert nem tudom konkrétan, mi is ez valójában...nemsoká megyek orvoshoz is...Másnál is előfordul?
2009. febr. 6. 08:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Én is jártam így, de én még a 20-25 hét fele azt hiszem. Még az ügyeletre is szaladtunk, mert nagyon csúnyán néztem ki és iszonyatosan viszketett. Megijedtem én is! De nem tudtak mit adni csak egy calcium injekciót és fenistilgélel bekentek. Aztán elmúlt. De, hogy mitől? banánt ettem előtte semmi mást. Na azóta nem eszem banánt. Olyat is hallottam, hogy valami olyat nyom a baby amire így reagál a szervezet. Ki tudja? Azért érdemes a dokinak megmutatni, mert megnyugszol tölle. Kitartás!

35.hetes mami

2009. febr. 6. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Ne félj nincs baj! Nálam is volt ilyen pötty ami viszketet nagyon. Én elsőre szúnyog majd bolha, aztán pók, nemsokára mosopor, ágynemű, allergiára gondoltam...


Állandóan vakaróztam, sebesre. Ettem ittam mindent de sokáig nem múlt el. De rossz volt....

Monjuk nálam is a második trimeszterben volt.


Megemlítheted a dokidnak :) Amúgy minden ilyen fajta nyűg elmúlik szülés után.


Ja! Amúgy a terhességi kiütés a felborult hormonok miatt vannak! Ha jól emlékszem :D

Szóval csak nyugi. :)

38+5 hetes

2009. febr. 6. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Rajtam is kijött 36 hetesen! Én is szaladtam orvoshoz, mert a viszketéstől se éjszakám, se nappalom nem volt!A doki semmit se tudott csinálni, maradt a fenistil gél... az pillnatig segített. A hasamra kamillás borogatást tettem, az nagyon jó volt. De a karom meg a lábam....azokat szinte véresre vakartam...Mikor már elviselhetetlenül viszketett úgy éreztem a forróvíz gyógy ír.Így fogtam magam, és amilyen forrót csak bírtam (természetesen csak a kezem, meg a lábam) letusoltam.Iszonyatosan csípett, utánna törölközővel átdörzsölgettem és láss csodát, egész éjszaka nem viszkettem.Már 1 hete küszködtem, mikor ezt megcsináltam, megismételtem még két este és utánna elmúlt!Viszont nagyon kiszárította a bőrőm, arra meg jó zsíros patikai krémet használtam. A hasamra elég volt a fenistil, meg a kamilla, bár szerintem én a vakarással sokat rontottam, a karomon, meg a lábamon, a hasamat igyekeztem nem vakarni. Nem tudom mi segített, a forróvíz, vagy a zsíros krém....Nálam 2.5 hétig tartott.

2009. febr. 6. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm, kicsit megnyugodtam:)

kaptam calcium injekciót, azt kell innom, meg elkezdtem a kamillateát..és nekem is fenistilt javasolt az orvos..remélem, hamar elmulik, mert elég sok van rajtam:(én is azt hittem valami ételtől..de ezek szerint nem...

boldog babvárást mindenkinek!!!!!

2009. febr. 6. 14:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!