Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan zajlott le a vetélésete...

Hogyan zajlott le a vetélésetek 13 hetesen? Megmaradtak a terhességi tünetek? Szívhangfigyelő készülék hány hetes kortól hallható? A görcsök minek a tünetei? Hogyan állapíthatom meg, ha baj van?

Figyelt kérdés

Kérem szépen olyanok írjanak, Akik elvetéltek! Hogyan történt ez? Kérlek szépen segítsetek!

Tegnap este csúnyán összevesztünk párommal, sokat sírtam, utána elkezdtem görcsölgetni és azóta is néha begörcsölök. Úgy érzem, mintha megakarna jönni, de ha lefekszem, megsimogatom és beszélek Hozzá, pár perc múlva elmúlik.

1 éve volt ikerterhességgel Missed AB-m, ettől rettegek. Jelenleg 13 hetes kismama vagyok. 1 hete a genetikai UH-on mindent rendben találtak, csak aludt a Babám.

Barátnőm azt mondja, hogy örüljek, hogy terhességi tüneteim vannak és voltak is. Ugyanúgy hányok és émelygek, stb. Igaz, hogy addig baj nem lehet, amíg ezeket érzem?

Vettem ma délelőtt szívhnagfigyelő készüléket. Az van ráírva, hogy 12 hetes kortól hallható és sajnos én nem hallok vele semmit. Ti használtatok ilyent? Mikortól lehet hallani?

Hogyan állapíthatom meg házilag, hogy baj van -e?

Tatabányán lakunk. Itt csak délelőtt volt rendelés. Elmenjek dokihoz? Vagy valóban nem kell félnem, amíg terhességi tüneteim vannak?


2011. jan. 27. 14:06
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

14:20-as válaszoló vagyok.

A görcseim okát nem tudták megmondani,annyit mondott a dokim,hogy nagyon érzékeny a méhem. Az első 15 hétben görcsöltem sokat,aztán jobb hetek következtek és utána a 22.héttől is folyamatosan görcsölgettem, a MagneB6 picit segített.

A sok idegeskedés miatt a szervezetedben stresszhormonok képződnek,amik a babához is eljutnak és ez később idegrendszeri zavarokat okozhat nála. Ezen kívül okozhat haskeményedést és görcsöket is. Az idegeskedés által megemelkedik a vérnyomásod emiatt a baba szívfrekvenciája is magasabb lehet. Saját magamon is tapasztaltam,hogy terhesség vége felé,mikor már NST-re kellett járnom, ha én idegesebb voltam akkor a babánál is magasabb értékeket jelzett a gép,ő is nyugtalanabb volt sokat ficánkolt. Ha nyugodt voltam,ő is az volt.

2011. jan. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Sajnos ezen a készüléken nagyon kevés a magyar szöveg. AngelSounds Fetal Doppler Jumper. Neked? Babaolaj?
2011. jan. 27. 14:56
 13/17 A kérdező kommentje:

Tényleg ilyen sokat görcsöltél? Ezek hogyan zajlottak le?

MagneB6-ot én is szedek néha, de nem rendszeresen. Idegrendszeri zavarokat? Születés után? Nálad összefügghettek a görcsök idegeskedéssel? Nagyon szépen köszönöm válaszaidat!!!

2011. jan. 27. 15:02
 14/17 anonim ***** válasza:
Igen,én tényleg sokat görcsöltem. Lehet,hogy az elején picit többet idegeskedtem a kelleténél,de az orvosom inkább a méhem érzékenységével hozta összefüggésbe. Azt is mondta,hogy a terhesség elején nagy az alhasi vérbőség ez is okozhat görcsöket, emelett nekem hátrahajló méhem van és ahogy növekedett,emelkedett ki a hátrahajló helyzetből ez sem volt egy kellemes dolog ilyenkor eléggé feszülnek a méhszalagok is. Később mikor már egyre többet és erősebben mozgott a baba akkor is elég sűrűn görcsölgettem, a MagneB6 akkor már semmit nem ért. De ezt leszámítva szerencsére problémamentes terhességem volt és gyönyörű egészséges kisfiam született. :) Még mindig azt tanácsolom,hogy ha aggódsz menj el dokihoz. Majd írd meg,hogy mit mondott az orvos. Ja,és gondolkodj pozitívan,az is sokat segít!
2011. jan. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Nekem is hátrahajló méhem van. Sikerült rendesen szülnöd? Vagy csak császárral? Emelkedett ki a hátrahajló helyzetből??? Gratulálok a gyönyörű kisfiadhoz! Elmegyek dokihoz, csak nálunk sajnos csak délelőttönként van, ha ügyeletre megyek tuti, hogy bent fognak...
2011. jan. 27. 15:30
 16/17 anonim ***** válasza:
Ha Neked is hátrahajló a méhed akkor az bizony oka lehet a görcseidnek. Császárral szültem,de nem nőgyógyászati okokból,hanem a szemész főrorvos akihez évek óta járok nem engedélyezte a sima szülést. Azóta nem próbáltad a szívhangfigyelő készüléket?Ahol vásároltad nem mondták hogy kell hozzá zselé?
2011. jan. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy nem tetszik a Kicsinek a szívhangfigyelő és elbújik előle. Nem mondtak semmit, igaz nem is kérdeztem. De lehet, hogy Ők csak azzal foglalkoznak, hogy minnél többet eladjanak. Köszönöm szépen.
2011. jan. 27. 16:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!