Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akik oltattak h1n1 ellen,...

Akik oltattak h1n1 ellen, lett valami baja a babának?

Figyelt kérdés
2011. jan. 26. 17:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Én halkan mondom... pszszt, hogy igen. Gondolom nem ilyen választ szeretnél hallani :(, meg nyilván nem biztos hogy attól volt. Meg most majd mindjárt megkapom, hogy paráztatok... De ha kérdeztél, hát válaszolok.
2011. jan. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Mi történt? Veled? Vagy ismerősöddel?
2011. jan. 26. 17:39
 3/13 anonim ***** válasza:
71%
Velem, és a babával de tényleg nem paráztatni akarlak, meg már itt annyiszor megkaptam, hogy minek írok ilyeneket... hát mert megkérdezték :) Nyilván nem biztos hogy attól, de éppen az oltás után 6 héttel, én rosszul lettem (már oltás után is), és a babám sürgősségi császárral sem sikerült megmenteni. Nem mondom hogy attól, tényleg!!! De egy biztos, a szervezeted amíg harcol a beoltott vírussal (még akkor is ha nem élő vírus ahogy mondják) könnyeben elkap az ember mást. Egyként még annyit erről az egészről, hogy ez 2009-ben a nagy H1n1 parában volt, az orvosom először nagyon nem ajánlotta, majd a 30. héten mégis nagyon ajánlotta.... És akkor minden orvos nagyon ajánlottta. Sőt ragaszkodott hozzá. Most újra terhes vagyok, másik orvosnál. Rákérdeztem, azt mondta, inkább ne... Akkor pl. azt mondták 3 éves kor alatti gyerek is oltható, annak ellenére, hogy évtizedekig nem oltották a kicsiket, most idén megint azt mondják inkább ne. Miért változott ez megint??? Talán idén nem gyártottak annyi eladni való szert?! Én nem vagyok egyébként oltás ellenes, enne ellenére. De azt gondolom, egy várandós nő minek kockáztatna. Meg lehet előzni! Vannak praktikák, interneten utána tudsz járni, és ha tényleg nagyon bejön a vírus, akkor otthon kell maradni és nem kell társaságba menni, esetleg férjet oltatni. Egyébként 6 hét mire hat, tehát már nagyjából késő is...
2011. jan. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Ja igen, akkor te vagy, aki egy hasonló kérdéshez is keírtad a történetedet. Sajnálom :-( De nem hiszem, h az oltástól volt 6 hét után. Akkor most nem oltatsz terhesen? Az a baj, h ha lázam van, akkor nagyon gáz..
2011. jan. 26. 18:32
 5/13 anonim ***** válasza:
Én nem oltatok, mert most a változatosság kedvéért nem javasolják :) Egyébként csak febr. kozepén töltöm a 12.hetet és akkor már nagyjából felesleges is. Hogy attól volt vagy nem azt senki nem tudja, de a vírus infekcióra kifejezetten gyanakodtak.... persze nem az oltás, az semmiképpen, hanem valami más vírus.... de akkor azt pedig sosem tudjuk meg, hogy esetleg azért kaptam e el könnyebben, mert megkaptam a H1N1 oltást. Na mindegy, tényleg nem akarok senkit ijesztgetni, ez csak egy válasz. Nyilván senki nem tud erre a kérdésre konkrét választ adni, mert senki nem tudhatja pontosan,hogy ha lett valami baja az attól volt hogy beadatta, vagy éppen attól hogy nem?! Mindenesetre azt rengeteg helyről hallottam,hogy a H1N1 oltás után konnyebben benyalt valaki más vírust. A másik influenza is magas lázzal jár, és az új oltást, ami több vírus ellen véd, azt viszont nem adják kismamáknak.
2011. jan. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Engem hétfőn oltottak, most jól beparáztam.

32 hkm

2011. jan. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, h leírtad. Ez igaz, h könnyebben benyalsz más vírust az oltás után 2 hétig. Én kombináltat adatnék, ha adatok, mert semmi különbség nincs a kettő között, csak +1 halott vírus. Ki nem ajánlja mostanában? Vagy mert az idén még nem halt meg kismama?
2011. jan. 26. 21:10
 8/13 A kérdező kommentje:

Ne parázz, nem lesz baj! Rengetegen írtak ide, h oltattak és nem lett bajuk!

Szerintem itt is csak szerencsétlen egybeesésről van szó.

2011. jan. 26. 21:11
 9/13 anonim ***** válasza:

10+6 napos vagyok és egy hete oltottam be magam! Nálunk a családba mindenki oltatt! Tesóm tavaly 6 hónapos terhesen oltatott és semmi baja nem volt se neki se a babának!


Eddig nekem se volt semmi tünetem!


12. hét elött igen is oltanak!

2011. jan. 27. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

21:06-os vagyok

Párom is mondta, hogy ne parázzak, mert a doki be sem adta volna, ha szerinte ártana. Amúgy párommal együtt nagyon oltás ellenesek vagyunk, de annyi gondom volt a terhességem alatt, hogy amilyen szerencsétlen vagyok, tutira benyaltam volna még az influenzát is. Most meg azon parázok, hogy mi van, ha többet ártottam, mint használtam.

Jaj csajok, én már nem bírom ki ezt a maradék 7 hetet!

Alig várom, hogy kint legyen. Olyan érzésem van, hogy ha már kint lesz, jobban tudok rá vigyázni, mint ott bent. Olyan sokat vártam erre a kislányra, hogy nem is igaz.

2011. jan. 27. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!