Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi idős terhesen szokás...

Mennyi idős terhesen szokás elmenni betegállományba?

Figyelt kérdés
15 hetes vagyok és már nagyon gondolgozom h Március elejétől lelépek. Csak érdekelne ki mikor teszi meg ugyanezt!
2008. jan. 25. 17:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én 21 hetes vagyok most és valamikor február közepére tervezem, vagy lehet hogy már elejétől a táppénzet...Ez attól függ, hogy hogyan jön ki a munkaviszonyom, mivel csak augusztus óta dolgozom...
2008. jan. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én az utolsó hónapban, de azt is csak azért, mert rengeteg dolog volt még:)

Szerintem ez nagyban függ, hogy kinek milyen strapás és stresszes az állása.

2008. jan. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Mindenki amikor jónak látja-vagy anyagilag megtehti.

Én szeptember elején estem teherbe, de november 1-vel majdnem tápos lettem, mert ki akartak rúgni, megszünt a cég. De a tb miatt maradtam dec 31-ig, így most január 7-től vagyok tápos 19 hetes korom óta:)

De ismertem olyat, aki már az első naptól hogy megtudta, hogy terhes, tápos volt:-)

Ha már gondolkodsz akkor nyugodtan menj el tápra:) Pihenj, készülődj.-)

2008. jan. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Igen, ez teljesen munkahely függő. Én 12 hetesen kezdtem a táppénzt, munkakörülmények miatt (kórházban dolgoztam, betegek között). Attól is függ, mennyivel kevesebb a táppénze valakinek, mint a fizetése. Nekem alig volt közte különbség, így az anyagiak nem kötöttek a munkahelyemhez. Nem egy olyan nőt ismerek, aki rögtön kiíratta magát, amint kiderült a terhessége, olyat is, aki csak az utolsó hetekben ment el szülési szabadságra.
2008. jan. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
56%
Szia! Én jelenleg 19 hetes terhes vagyok, és - kopogjuk le - egyelőre remekül viselem a terhességet. Most úgy gondolom, hogy táppénzre egyáltalán nem megyek, majd csak szülési szabadságra a szülés előtt 4 héttel (amikor is már nem szokták szeretni, ha valaki táppénzre akar menni...), de ha előtte nagyon besokallok, megpróbálom kivenni az éves szabim maradványát (ezt szokták szeretni a munkáltatók). Egyébként tényleg munkahelyfüggő, én például imádom a munkám és szeretek a jelenlegi cégemnél dolgozni.
2008. jan. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ez az anyagiaktól is függ, ha én megtehetném, szívesen elmennék táppénzre már most(pedagógus vagyok), de ha most elmennék, valószínűleg elég kevés lenne a gyed-em, így megpróbálom kihúzni ezt a tanévet. Aug. közepére vagyok kiírva.
2008. jan. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Az előző válaszolónak üzenem, hogy nyugodtan elmehet betegállományba, ugyanis a GYED az előző naptári év függvénye, tehát a 2007-es év keresete után fogja kapni. Csak azért ne maradjon a munkahelyén, ha nem akar, hogy több legyen a GYED, mert az ideji év már nem fog rajta változtatni.

Egyébként én addig fogok maradni, amíg fel tudok gyalogolni a második emeletre anélkül, hogy kiköpném a tüdőmet! :o) Szerintem ha egy kismama anyagilag megteheti, hogy otthon maradjon, és kedve is van hozzá, akkor ahhoz senkinek semmi köze. Mindenki a saját életét éli. Van, aki 8 hónapot végigdolgozik, van, aki miután megtudja, hogy állapotos, kiíratja magát. Mindkét megoldást pártolom, mert pl. mindenki máshogy éli meg a terhességét, de azt mindenki érzi, hogy hogyan lesz jobb neki.

2008. jan. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én 16 hetesen mentem beteg állományba. Jobb is mert pénztár megterhelö föleg a nehéz dolgok emelése.Doki bármikor kiir.
2008. jan. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Szia! Én a 14. héten mentem el táppénzre. Pedagógus vagyok, sok gyerek között dolgozom, mindenféle betegséget elkaphatok tőlük, ezért jobb így. A babának is jobb, ha nem stresszelem magam a munka miatt.
2008. jan. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!