Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Genetikai tanácsadásra csak...

Genetikai tanácsadásra csak beutalóval lehet menni? 38 éves vagyok és én nem kaptam beutalót.

Figyelt kérdés
A orvos mikor megemlítettem neki, annyit mondott, menjen.
2009. febr. 1. 20:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia,


Érdekes egy orvosod van, lehet el kellene gondolkodni egy váltáson...

Szóval, én is 36 leszek idén :) Nekem úgy volt, hogy elküldött az első sima vérvételre. Aztán a 12. héten van a következő vérvétel+UH. Mivel 35 elmúltál, elküldenek vagy kombinált vagy integrált tesztre, ami vérvétel+genetikai UH. 16 hét AFP vizsgálat, és a 18. héten ugye ehhez egy UH. A kombinált+AFP eredménynek a függvényében, ha az nagyon rossz, akkor úgyis felajánlják, hogy megböknek és magzatvizet vesznek. 35 felett ezt kötelező ajánlaniuk nekik, de neked nem kötelező megcsináltatni. Az én eredményeim jók lettek. Volt egy kombinált tesztem, és az AFP és a 18. heti ultrahang is jó, én nem kértem a bökést.

Neked sem muszáj, ha megnyugtatnak az előbb leírt vizsgálatok eredményei.

De az, hogy egy doki annyit mond, menjen.... ez gáz, és szerintem oda beutaló is kell. De ez a bökés csak a 18. hét után esedékes amúgy is, ha a fenti eredményekkel rendelkezel.

Mennyi idős várandós vagy, és hova jársz dokihoz, mert van ahol a kombinált tesztért nem kell fizetni, a TB nem téríti és 28 ezer ft.

2009. febr. 1. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. 18 hetes vagyok. A 12. heti uh eredménye: NT:1mm, orrcsont látható. Csináltattam kombinált tesztet, ahol az eredmény 1:960 Down korra, az AFP-m 2.12, korigálva 2.36. Nem vagyok egészen nyugodt.
2009. febr. 1. 20:52
 3/6 anonim ***** válasza:
Én voltam genetikai tanácsadáson és utána mintavételen is , mert 37 évesen szültem. Csak beutalóval fogadnak, úgyhogy kérj a dokidtól. Ha úgy érzed, hogy nem vagy nyugodt az eddigi eredményektől, a genetikai tanácsadóban talán többet tudnak mondani. Én azért csináltattam meg a vizsgálatot, mert 4. babánkat vártuk és ugye ennyi idősen már sokkal több a kockázat...Szerencsére nem volt semmi gond...A vizsgálat meg nem vészes, csak kicsit kellemetlem:)
2009. febr. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: Ha úgy döntesz, hogy elmégy genetikára, akkor jó, ha tudod, hogy az eredmény 4 hét alatt lesz meg, tehát minél hamarabb döntened kell.
2009. febr. 2. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is 38 éves vagyok engem a doki magától kűldött, sőt amikor elhajtottak a tanácsadáson, miszerint nem lesz magának semmi baja, akkor is azt mondta a dokim, hogy csináltassam meg az amniocentézist. Otthagytam az I.sz női klinikát, ahol egyszerűen kritikán aluli ahogy bántak velem és megcsináltattam máshol. Nem bántam meg, mert az afp és az amniocentézis egy napon volt, de az afp eredménye előbb meglett és down-kór pozitív lett, amit az amniocentézis felülírt és megnyugtató volt, hogy egészséges a baba. Sokat és sokan riogatják az embert az amniocentézis miatt én utólag is azt mondom, hogy újra megcsináltatnám, pedig csak harmadik szúrásra sikerült annyira vastag volt a méh fal.
2009. febr. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia,


Első válaszoló vagyok.

Hát igen, nem megnyugtatóak az eredmények. Nekem a Down kór 1:18000 lett, és az afp is jó volt, illetve az uh is megnyugtató.

De mivel neked jóval kevesebb az érték, és megnyugvás lenne, kérj beutalót, az a biztos így.

2009. febr. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!