Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Számít a rossz AFP lelet, ha...

Számít a rossz AFP lelet, ha már azt megelőzően voltam genetikai uh-n és magzatvíz-vételen?

Figyelt kérdés
A 12. héten kissé vastagabb nyaki redő miatt beutaltak genetikai UH-ra, illetve magzatvíz-vételre. Mindkettő eredménye tökéletes lett. A 16. héten jött az AFP (kb 1-2 héttel a magzatvíz-vétel után), melynek az eredményét tegnap kaptam meg, és közölték, hogy magas. Kérdem én, most ez külön megint azt jelenti, hogy ismét végig kell mennem minden vizsgálaton vagy lényegében a fent leírtakkal már letudtama vizsgálatokat és kizártam esélyét a bajnak?
2011. jan. 5. 08:50
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a magzatvíz vétel miatt te már átestél egy genetikai kivizsgáláson, persze azt nem tudni, hogy éppen melyik betegségre szürtek téged. Ha pl csak a dawn- korra, és most pedig másik genetikai rendellenesség miatt lett pozitív az AFP-d akkor lehet, hogy újra kell csinálni az egészet. De ne nyugtalankodj, majd az orvos megmondja.
2011. jan. 5. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
nem igazán tiszta, hogy lett meg 3 héten belül a magzatvíz vétel eredményed, amikor 2 hetet kell várni csak az időpontra, plusz 4 hét, amíg eredmény lesz.... rossz afp-vel és rossza nyakiredővel jobban tennéd ha tényleg elmennél magzatvíz vételre, nem itt kamuzgatnál összevissza...
2011. jan. 5. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
na idefigyelj kedves utolsó válaszoló. Ez nem éppen az a téma, amin az emberek kamuzni szoktak. Ne irogass ide, ha fogalmad sincs arról, hogy hogyan mennek a dolgok. December 7én voltam a magzatvíz vételen, melynek eredménye december 23-án postán megérkezett. Nem mintha bármiféle elszámolással tartoznék feléd, hisz valószínűleg egy besavanyodott szerencsétlen lehetsz, ilyen stílussal irogatsz. Az AFP eredményemet tegnap kapta meg a védőnő, és december közepén vették le a vért. Javaslom neked a szex témakörbe való kommentelést, ott kedvedre tudsz oltogatni 13 éves kilányogat. Gyökér
2011. jan. 5. 09:58
 4/10 anonim ***** válasza:

Ne húzd fel Magad...

Én csak amiatt aggódnék egy kicsit (nem nagyon), mert a magzatvízvizsgálat nagyon sok mindent kizár, hogy a vastagabb nyaki redő miatt Down-kockázatú voltál, ha MAGASABB az afp-d, az velőcsőzáródási rendellenességre utalHAT, nem a Down-ra, ott alacsony az AFP. DE ha a magzatvízben minden rendben, nyilván ez is, de ez egy kafa genetikai UH-gal szűrhető...

NYugi... A válaszadó miatt is.. :-)

2011. jan. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
köszi a nyugtatást, nagyon aranyos vagy. Nekem csak az nem tiszta, hogy a magzatvíz vizsgálatra kiíráskor is voltam genetikai UH-n, illetve ugye maga a vizsgálat előtt is megnézett a Hajdú Krisztina professzor asszony genetikán, és azt mondta minden rendben van. Közben 2 ünnep között voltam genetikai szív UH-n is, ott is mindent rendben találtak. Azt nem értem, hogy ezeken felül akkor kell-e még pluszba mennem, vagy ez elég volt-e. Elnézést, ha úgy tűnik esetleg, hogy túlparázom a témát vagy valami, de első terhességem, semmi tapasztalatom nincs, és szerintem normális, hogy félek.
2011. jan. 5. 11:05
 6/10 anonim ***** válasza:

Mókás volt a második-:))))-Csak nevetni lehet rajta-honnan tudja, hogy nem magánban csináltattad az amniot, mert van, ahol kiküldik Prágába és egy újfajta-drágább eljárással napokon belül eredmény van.Na, mindegy ezzel ennyit se kellett volna foglalkozni-még nekem se, nemhogy neked.


A kérdésedre a válasz.Nekem pont 16 hét 4 naposan csináltak amniot-nem kellett időpont, bementem és felajánlották és meg is volt(amúgy)-ott és akkor nem is akarták már az afp-hez a vért levenni, mert azt mondták, nem szükséges, mert az amnio az diagnosztika, a többi csak valószínűségszámítás.

Én mondtam, hogy a védőnőm nem hagy békén, mert az afp neki nagyon kell-mosolyogtak és azt mondták, jó, akkor megcsináljuk.Az amnio ELŐTT levették a vért, mert szólt a genetikus, hogy amnio után sem jó levenni, mert fals eredményt ad.Úgyhogy nyugodj meg, mert lehet ez volt a gond, hogy amnio után szúrtak afp-re.Amúgy valóban velőcső záródási gondra UTALNA-de nálad sokkal tüzetesebben nézték uh-n a babát és azt észrevették volna-no, meg azt is mondta a genetikus nekem akkor, hogy a velőcső záródási rendellenességnél már szinte csak az uh-ra támaszkodnak, mert jók a gépek az afp meg kissé elavult.Nyugodj meg!

2011. jan. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Természetes, hogy aggódsz.Nekem második baba, mégis valahogy több aggódni való jutott erre a terhességre-van ilyen.Mondok valamit.Hívd fel ezt a bizonyos Hajdú Krisztinát és beszéld meg vele, hogy van e szükség további vizsgálatokra-meg fog nyugtatni.Amúgy az amnió eredményért nekem személyesen kellett bemennem és akkor mondták, hogy további vizsg. nem kell, innentől csak az orvosommal konzultáljak.
2011. jan. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Sziasztok! A doki meg sem nézte végül az AFP-t, mert mondta, hogy annyira jók a leleteim, hogy kb annyit jelent az AFP egy magzatvíz meg egy genetikai szív UH után, mintha letettem volna a nyelvvizsgát, és utána kijönne egy kettes dolgozat. Senkit nem érdekel. Meg mondta valószínűleg az is befolyásolhatta az eredményt, hogy alig telt el egy hét a magzatvíz és az AFP között. Szép, egészségesek vagyunk, én is és a kisfiam is.
2011. jan. 14. 10:19
 9/10 anonim ***** válasza:
4.és5.hsz volt az enyém-nagyon örülök!Minden jót!
2011. jan. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Amnionál a baba genetikai anyagát vizsgálják részletesen, ha az rendeben volt, és az UH is, akkor elég kicsi az esélye, hogy a magas AFP a babánál gondot jelezne.


Anno volt nálad béta-hcg, PAPP-A szint mérés? A kombinált teszt részeként nézik (ha kérted).

Ezt azért kérdezem, mert a magas AFP viszont összefüggésben lehet méhlepényi gondokkal, előrejelezhet preeclampsiát. A PAPP-A szintjével együtt értékelve adhat erről információt.

Mindenesetre, figyelj oda a vérnyomásra meg a vizesedésre. Ha hetente fél kilónál többet hízol úgy, hogy az a kajával nem magyarázható, figyeld jobban a vérnyomásod és a fehérjét a vizeletben, mert az már legtöbbször a szöveti víz felszaporodását jelzi. Ekkor még nem dagad az ujjad, gyakran még a bokád se.

Terhességi magas vérnyomás 120/80-nál kezdődik (sajnos nem minden szüléspraxis veszi ezt még figyelembe), ha az artériás középnyomás (felső érték + 2x alsó érték, és az egész osztva hárommal) tartósan, több napon egymás után 90 felett van, az is preeclampsia előrejelző.

2017. febr. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!