Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 13 hetes terhesen kórházba...

13 hetes terhesen kórházba kerültem vírusos hányás hasmenéssel, aki járt így okozott valami bajt a babánál?

Figyelt kérdés
Az orvos azt mondta, hogy ez egyeltalán nincs hatással a babára, és nem is kaptam gyógyszert, csak infúziót és benne b6 vitamint és káliumot. De azért egy kicsit idegesít a dolog!!
2011. jan. 5. 08:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Először is nyugodj meg, mert amivel igazán árthatsz a babának, az az idegeskedés! Mivel ez egy vírusos fertőzés, ezért NINCS ellene gyógyszer (a súlyosabbak ellen adnak antivirális szereket, de ez másmilyen vírus), ezért az egyetlen, amit ilyenkor tehet az ember, hogy folyadékot, és vitaminokat/ásványi anyagokat pótol. Erre volt jó a "felturbózott" infúzió. A baba miatt nem kell aggódnod, ugyanis ezek a vírusok általában nem jutnak át a placentán, de ha mégis, akkor vele jutnak az antitestjeid is, egyszóval biztonságban van. Gyógyulást, és kellemes babavárást kívánok! :)
2011. jan. 5. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat, Te aztán tájékozott vagy. Voltál már hasonló helyzetben, vagy egészségügyben dolgozol?
2011. jan. 5. 13:05
 3/4 anonim ***** válasza:
Orvostanhallgató vagyok :) Meg két koraszülött fiúcska nővére, úgyhogy tudom, hogy mennyire meg tud rémülni egy kismama, ha valami nincs rendben, ezért akartalak megnyugtatni.
2011. jan. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, sikerült megnyugtatnod!:-)
2011. jan. 5. 14:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!