Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Létezik magzati remegés a...

Létezik magzati remegés a harmadik trimeszterben? Ez normális?

Figyelt kérdés

30 hetes vagyok és néhány hete érzékelem időszakonként, mintha remegne a baba keze, esetleg lába.

Néha iszonyatos gyors mozgást produkál.

Kérdeztem orvost, szonográfust, mintha senki nem hallott volna még ilyet.

A neten sem írnak sehol erről.


Itt pedig felvetődött idegrendszeri éretlenségből fakadó akaratlan mozgás.


És... nem csuklásról van szó!


2011. jan. 4. 19:23
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem is volt ilyen, tök normális dolog. Tényleg olyan mintha remegne a baba, és bár neten én sem találtam róla sok mindent, az ismerősi körömben lévő kismamák közül is többeknél volt ilyen.

Valaki azt mondja, hogy nyomja a vérereket, ezért olyannak érezzük, mintha olyan gyorsan mozogna a baba, mint ahogy a szívünk ver.

Mások szerint valóban az idegrendszeri fejletlenség miatt van.

Nem tudom, de igazából a lényeg az, hogy egy szép, egészséges kicsi lányom született, aki a pocakban még sokat "remegett". :)

S igen, ez valóban nem csuklás. Ne aggódj!

2011. jan. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Rám az újszülöttem is a frászt hozta, amikor óriási amplitudójú akaratlan mozgásokat produkált. Meg-megrángott a kis teste. Én semmi rosszra nem gondoltam, mert az összes barátnőm összes kicsije csinálta pár naposan. Ha orvos, szonográfus nem mond semmit, akkor nincs mitől tartanod.
2011. jan. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nagyon kedves tőled a gyors válaszért. Igen aggódom, mert 10 évvel ezelőtt nem éreztem hasonlót a terhességem során.


Biztos hogy mozgással függ össze, összetéveszthetetlen.

2011. jan. 4. 19:34
 4/7 Tóth Bernadett2 ***** válasza:
Nekem is szokott lenni. :) Nem csuklás, hanem pár másodperces remegés. Olyan rövid ideig csinálja hogy nem tudom rendesen megfigyelni. :) 36 hetes
2011. jan. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem is van, már hetek óta. Én csak úgy hívom, hogy ugrándozás. Éjjelente néha erre ébredek és csak sejtem, h nincs semmi gond, mert utána olyan minden, mint volt. De az én dokim sem tudott rá mit mondani...


35 hetes km.

2011. jan. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem is szokott ilyen lenni. Egyszer itt valaki azt válaszolta egy hasonló kérdésre, hogy a fejletlen izomzat produkál ilyet. Lehet,hogy hülyeség.
2011. jan. 4. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. jan. 5. 07:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!