Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A 12 hetes vizsgálatnál mi...

A 12 hetes vizsgálatnál mi látszik már? Mire kell ilyenkor oda figyelni? Hogyan alusztok? Én fél oldalt és az egyik lábam felhúzom. Félig a hasamon vagyok. Ártok a kicsinek? Próbálom magam leszoktatni, de mikor alszom úgyis felhúzom.

Figyelt kérdés
2011. jan. 4. 10:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Óó, akkor már minden látszik. A kis buksija, a talpacskái, lábujjai, az én kislányom az ujját szopizta és a szemeit dörgölte, mintha akkor ébredt volna fel! :)

A neme még nem mindenkinél mondható biztosra (nálunk pl csak a 20. héten mutatta meg magát).

Az orvos megméri a testrészek méreteit, megnézi, működik-e a gyomor, mekkora a vese, hogy ver a szíve, azt meg is lehet hallgatni. :)

Utána van egy vérvétel a kombinált teszthez.

2011. jan. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
12 hetesen még bőven tudtam hason aludni! Nem árt, ne félj! Most oldalt alszom többnyire, bár néha félig így is hason vagyok, főleg, ha párnát teszek alá. Mondjuk ha nyomom a pocaklakót, elég erélyesen tiltakozik ahhoz, hogy felébredjek és testhelyzetet változtassak. A 12 hetes uh-on már minden szépen látszik, doki bácsi megszámolta akkor már az ujjait (nem tudom, hogy csinálta, 2d-ben, azért én annyira nem láttam jól :) ) Az arcát, orrát, kezeit, lábait én is jól láttam. Nagyon kis akrobata volt. :) A tarkóredőt fontos ilyenkor lemérni, illetve megítélni, hogy látszik-e az orrcsont. Kombinált teszt nincs mindenhol, néhány kórházban ingyenes, van, ahol felajánlják, de fizetni kell érte. 36 hkm
2011. jan. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
És a kombinált tesztel mit néznek?
2011. jan. 4. 13:46
 4/4 anonim ***** válasza:
a kombinalt teszttel down kórt és más fejlődési rendellenességeket néznek, vért is vesznek hozzá, és nagyon alaposan megnézik uh-al a babát, tarkóredőt mérnek, orrcsontot néznek meg ilyenek
2011. jan. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!