Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 6 hetes terhes vagyok az...

6 hetes terhes vagyok az orvos méhszájsebet állapított meg ez nagyon nagy baj? Ha nem gyógyúl nem lesz baja a babának ha műtenek?

Figyelt kérdés
2009. jan. 26. 16:58
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem is az van. Azt mondta a doki, hogy szüléskor egyúttal rendbe is hozza a méhszájsebemet.
2009. jan. 26. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

jaj köszönöm a választ!!

már sík ideg voltam!

de, el is múlhat? nem? adott kúpott meg még valmit!

2009. jan. 26. 17:25
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ezt találtam:"A mindennapi gyakorlatban méhszájseb néven azt a fajta elváltozást illetik, amikor megváltozik a méhszájat a hüvely felől borító többrétegű laphám és a sokkal vérbővebb, vékonyabb, méhnyakra jellemző hengerhám határzónája; magyarul ezen utóbbi a hüvelyi feltáráskor láthatóvá válik. Ez nagyon sokszor ismétlődő méhnyak gyulladások következtében jön létre. Amennyiben a cytológiai és bakteriológiai (vírus is) vizsgálatok valamilyen pozitív eredményt adnak, a kórokozót célzottan kezelni kell, ezután jók a spontán gyógyulás esélyei is. Szóba jön ezen túlmenően ecseteléses kezelése, esetleges a fagyasztásos kezelés. Ha a cytológia zavart sejtképet mutat, szóba jön az elváltozás kimetszése, ami nemcsak a precíz szövettani diagnózist, de a végleges gyógyulást is hozza.

A terhesség szempontjából a kikezelt korábbi méhszájsebnek nincs jelentősége, de ez fordítva úgy igaz, hogy minden ilyen elváltozást lehetőleg teherbe esés előtt meg kell gyógyíttatni."

Egyébként nekem is volt, de nem okozott problémát.

2009. jan. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!