Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi gyedre/gyesre számíthatok?

Mennyi gyedre/gyesre számíthatok?

Figyelt kérdés

Jelenleg 4 órában dolgozom 2010.03.01. óta, előtte nem dolgoztam.Mennyi pénzre számíthatok, ha most 6 hetes vagyok?

Egy aggódó kismama


2010. dec. 19. 06:57
 1/3 anonim ***** válasza:
A munkabéred kb. 70%-ra. Ha minimálbér akkor nagyon kevésre.
2010. dec. 19. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az idei átlag kereseted 70 %-a kb. Ha a 4 órás munkakörhöz bejelentett bérként csak a minimálbér fele tartozik, akkor az alanyi jogon járó gyes összege magasabb mint a bér alapján járó gyed összege. Ha az átlagbéred legalább kb. 41.000,- Ft vagy afeletti akkor lesz a gyed összege csak több mint a gyes. Konkrét adatok ismerete nélkül nem lehet eldönteni, hogy hogyan jársz jobban. Ha a béred alapján járó gyed kevesebb mint a gyes akkor célszerű inkább a gyest választani még akkor is ha a feltételek meg vannak a gyedhez is.


[link]

2010. dec. 19. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, de amit belinkeltél oldalt nem tudom megnyitni.
2010. dec. 19. 08:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!