Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesseg elott volt egy kis...

Terhesseg elott volt egy kis vernyomasproblemam, most meg vagyok hulve es faj a fejem is. Megmertem a vernyomasomat a reggel:150/90 volt.12 hetes vagyok, szoljak a dokinak?

Figyelt kérdés
Csak jovo heten kell menjek hozza amugy .
2009. jan. 22. 15:07
 1/10 anonim ***** válasza:
Majd, ha mész hozzá, említsd meg. Bár szerintem akkor úgyis megméri ott a védőnő, nem?
2009. jan. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én most felhívnám!Ez magas....140 ig jó...szólj mindenképp egy telefont megér
2009. jan. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mindenképpen mondjad!Ez elég sok,főleg így az elején!Étkezz sótlanul,hagyd el a caffét,vigyázz magadra!
2009. jan. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Egyébként 130/80-ig okés

Azon felül már vigyázni kell vele!!!

2009. jan. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én a multkor úgy jártam, hogy a nővér 155/100-t mért. Mindig is magas volt(ám nem ennyire), így reagálok a stresszre. Szóval szerintem erre is figyelj,hogy ne aggódj mindenen, ahogy én. Igaz az első babámat várom,dehát olyan sok szörnyűség van a világban...A lényeg,hogy a dokimnak egyből mondta a nővér,hogy nagyon magas,de nem adott semmi gyógyszert, azt tanácsolta amit én most...Nyugalom...Nyugalom...Nyugalom..
2009. jan. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én most vagyok 35 hetes.Kb 2 hete épp a határon volt a vérnyomásom (140/90) és azóta napi 2X1 Dopegytet írt fel a dokim.Azóta 120-130/70-80.Inkább szólj a dokidnak és gyógyszerrel kezelni lehet és kell is,mint hogy baj legyen,főleg ha terhesség előtt is már gondok voltak vele.12 hetesen ez elég magas.
2009. jan. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Figyeld a vérnyomásod.Ha tartosan nem magas,azt még nem fogják kezelni.Nekem is volt már 160-as.Mondtam a dokimnak.Egyébként 130-140között van.Mérd,reggel,délben,este.Jegyezd fel és mutasd azt meg az orvosnak.Persze ha tartosan magas marad,menj a dokihoz.
2009. jan. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia, én épp a múlthéten egyeztettem a védőnővel ezt a vérnyomás dolgot. Nekem ugyan túl alacsony (80/50 az átlag) de kérdeztem hogy mi számít magasnak. A terhesek más kategóriába esnek a normál emberektől. Egy 135/80-90 már magasnak számít. Utalhat esetleg kompikációra. Bár ha nekem alapból is magas, akkor nem tudom mi van ilyenkor. Véleményem szólj mihamarabb akár a dokinak akár a védőnőnek, a gondok kizárása érdekében.


36 hetes kismama

2009. jan. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mielőtt teljesen bepánikolnál néhány válaszadó válasza miatt, hülyeség, hogy csak eddig, vagy addig jó a vérnyomás stb. Akkor van baj, ha tartósan magas (140/100 feletti), tartós alatt pedig azt kell érteni, hogy több napon át folyamatosan magas értéket mérsz. Azt javasolnám (hasonló cipőben járok), hogy naponta többször ellenőrizd most a következő napokban, és ha tartósan magas, akkor hívd fel az orvosod. De ne parázz rá, mert attól is megugorhat.
2009. jan. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat,tegnap meg egyszer mertem ugyanannyit,ma mar 127/75 volt.Nem tudom mi tortent,figyelni fogom ezutan is.
2009. jan. 23. 19:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!