Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan csavarodhat a baba...

Hogyan csavarodhat a baba nyaka köré a köldökzsinór, és ha már ott van okozhat bajt? Mire kell vigyázni?

Figyelt kérdés
24+6 napos kismami vagyok és egyik ismerősöm teljesen kétségbe ejtett, hogy valakinek az ő ismerősei közül 8 hónaposan csavarodott a babóra a pocakban a zsinor és nem élte túl!
2009. jan. 16. 09:56
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem ez ellen nem tudsz semmit tenni.

Az uh-n látja a doki, hogy milyen hosszú a köldökzsinór, mert általában azoknál szokott előfordulni, akiknél hosszabb. Kérdezz rá, hogy megnyugodj.

2009. jan. 16. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A baba izog-mozog és gondolom, ennek következtében kerülhet a nyakára a köldökzsinór. De ne ijedj meg, ezt figyelik UH-n, és a szülésnél ezt bekalkulálják. Nem szabad, hogy baj történjen emiatt.
2009. jan. 16. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kellene ilyeneken gondolkoznod. Sajnos előfordulhat, de erről inkább egy orvost kérdezz ha ha már mindenképp nem tudsz szabadlni a gondolattól. Poziívan gondolkozz a babáva kapcsolatosan és akkor boldogan éled meg a terhességet, de így többet ártasz a manónak. A te babád szépen egészségesen születik majd meg mikor ő úgy gondolja hogy már uncsi odabent.

38 heteske

2009. jan. 16. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mond meg a barátnődnek, hogy ha rettegni akarsz, akkor elmész egy jó horrorért a video TK-ba, de köszönöd nem kérsz a paráztatásból.
2009. jan. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
nekem meg olyan ismerosom van, akinek a babaja ugy szuletett, hogy a nyaka kore volt tekeredve a koldokzsinor. Az orvos megnyugtatta, hogy amig a zsinor nincs elvagva, nem fullad meg a baba, mert nem a legcsoven, hanem a zsinoron keresztul kapja az oxigent.
2009. jan. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon aranyosak vagytok:) Nem gondolkodom folyton ezen SŐT, csak azért mégis itt motoszkál picit, de egyébként teljesen pozitív vagyok hiszen nincs is semmi bajom:)Egyébként ez egy lökött munkatársam volt és ráadásul pasi...
2009. jan. 16. 11:49
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia.Az én babámnak a nyakán volt a köldökzsínór, és teljesen egészségesen született.
2009. jan. 17. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Én meg úgy születtem hogy a nyakamon volt a k zs és most tanulási problámám van
2010. nov. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!