Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen gyógyszereket kell...

Milyen gyógyszereket kell szednie a kismamának ha megtudja hogy állapotos?

Figyelt kérdés
2008. jan. 14. 10:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az orvosom az Elevitet ajánlotta és a folsavat még plusszban. De azért kérdezz utána a dokidnál.

Jó babavárást:-)

2008. jan. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem eleinte magne b6-ot kellett szednem. Mellette szedtem gravidát meg folsavat. De a folsavra a dokim azt mondta hogy hagyjam abba nem szükséges.25 hetes kismama
2008. jan. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
30%
Én is az Elevitet szedem, de a folsavat orvosi javaslatra abba hagytam.Most még kaptam a b6-ot mióta nől a hasam.
2008. jan. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Gyógyszereket semmiféleképpen, és főleg nem KELL. Vitaminokat szoktak ajánlani, magzatvédő vitaminok közül a legnépszerűbbek az Elevit, a Béres Gravida és a Centrum Materna. Ezeknek egy havi adagja kb. 2000 Ft körül van, vény nélkül kaphatóak a gyógyszertárakban. Mindenféleképpen érdemes szedni valamelyiket, hiszen komoly fejlődési rendellenességeket lehet velük megelőzni. Ezek eltérő arányban tartalmaznak vitaminokat, ásványi anyagokat és nyomelemeket, úgyhogy mindenféleképpen át kell térni másikra, ha az egyik nem válik be (Pl. Az Elevit magas vas-tartalma székrekedést okozhat, de van, akinek meg semmi baja nincs tőle)

Ja, még pluszban szoktak folsavat is szedni az állapotos anyukák, ha a nőgyógyász javasolja.

2008. jan. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Gyógyszert nem hogy kell, nem szabad szedni!! SEmmit!!!

Folsavat mindenképp, főleg az első 10 hétben. A vitaminról megoszlik a vélemény, a szakirodalom szerint ha eszel elég gyümit , zöldséget, változatos húst, tejterméket, akkor nem kell plusz vitamin, ezek növelik meg a babát 5-6 kg-osra, és szüld meg. De ezt mindenki eldönti maga.

Én Aloe VEra gélt iszom, Aloe Verea b12 vitamint szedek, de mást nem, csak odafigyelek, hogy egyek elég gyümit, zöldséget és tejterméket.

A doki és a védőnő nekem nem mondott semmit, nem kérdezett, nem ajánlott, arra ne várj...

2008. jan. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Az Elevitben elvileg pont annyi folsav van, mint amire a kismamának szüksége van, tulajdonképpen egy sok hasznos dologgal kiegészített folsav tabletta. A túl sok folsav se jó. Én a 30db-osat vmi 1100Ft-ért vettem, de van 100db-os is, az kedvezőbb.

2008. jan. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem hogy az elevitet csak reggeli időpontban vehetem be, vagy nyugodtan szedhetem délután is állandó időpontban? Reggelente gyakori hányingerem van. Köszönöm előre is a válaszaitokat. Magdi

2008. jan. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Kedves Magdi!

Az Elevitet a nap bármely szakában beveheted, ha reggelente hányinger kínoz.

2008. jan. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!