Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet valahogy érezni hogy...

Lehet valahogy érezni hogy befordult a baba? 33hetes vagyok.

Figyelt kérdés

28,héten voltam utoljára UH-n akkor medence végű fekvésben volt, izgulok hogy be-e fordult már, lehet valahogy érezni hogy be-e fordult már?

Rugdosni vagy ütni(nem tudom melyik) a bal oldalamon szokta kb a köldököm magasságában, aztán a köldökömnél szokta magát (popóját, fejét, vagy valamijét) kinyomni, majd végighúzza általában a jobb oldalam felé...

Ebből szerintem semmilyen következtetést nem lehet levonni, de hátha valakinek sikerül:)


2010. nov. 21. 18:17
 1/7 Pocogeddon válasza:

Nekem az utolsó pillanatban fordult meg. 3030g-mal született, de nagyon fájt, amikor befordult(egy egész éjszakát igénybevett szegénynek a mutatvány). Ilyenkor már nagyok a babák, nehéz megfordulniuk, de nem lehetetlen. Ha faros lesz, az se nagy probléma, ha nem túl nagy a baba - ezt a doki úgyis megemlíti. De egy dologra figyelj: Ne foglalkozz vele, ha a védőnő riogat. Velem is ezt csinálta,anyukám győzőtt megnyugtatni, ugyanis farosan születtem. Állítólag az se a világ vége. Ha nagyon aggódsz, párnázd alá a derekad, hogy magasabban legyen a fejednél (ez elvileg a babát fordulásra készteti)

Boldog babavárást!

2010. nov. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem a 34. héten fordult be (első baba). Mensis görcseim voltak, úgy éreztem lehúz a hasam, sokszor nyilallt a hüvelyem. S valahogy az egész hasam megfeszült, nehezebben mozogtam. S utána kicsit máshol éreztem őt rugdosni. Először azt hittem a fájásokra, hogy jóslók, de két nap után elmúlt minden kellemetlenség és a következő ultrahangon már fejvégű volt a kicsim.

Van, aki egyáltalán nem érzi, hogy befordult a babája, és bár én éreztem ezt-azt, de nem tudtam pontosan mitől van, csak utólag jöttem rá, hogy akkor fordult be.

A mozgásból meg tényleg nehéz megállapítani, én is sokszor gondolkoztam mije, hol van, de csak az uh-n vált biztossá. Ha viszont most már más helyen érzed esetleg a mozgásokat, mint a 28. héten, akkor valószínű megfordult.

2010. nov. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én nem éreztem semmit. Biztosan azért, mert nagyon aktív gyerek volt e befordulás előtt is...
2010. nov. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem a 26. héten fordult be.Addig mindig azt éreztem,hogy a hólyagomat rugdossa.Egyszer csak nem éreztem tovább és a következő uh- mondta az orvos,hogy szépen befordult.Azóta is inkább fent érzem a rúgásait és inkább a gyomrom fáj,bár azt már nem tudom,hogy összefüggésben e van ezzel. :)

31hkm

2010. nov. 21. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 36. héten még faros volt, a köv. héten meg már fejvégű. UH előtti éjjel nagyon sokat mocorgott a baba, de nem gondoltam volna, hogy befordult, meglepetésként ért.
2010. nov. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én a befordulást egy éjszaka éreztem, olyan volt, mintha elrúgta volna magát, sokat lubickolt. Ez harminc hetesen volt. Most két hétre rá fejvégű, és azóta a gyomrom tájékán mozog sokat. Lenn inkább nyom. Remélem ebben a pozícióban fog maradni.

Minden jót.

2010. nov. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én éppen autóban ültem, mikor olyan rosszullét fogott el, mint az első trim.-ben .Fejfájás, hányinger, gyengeség, rossz közérzet.1-2 órán át tartott, majd újra energiával teli voltam.Akkor fordulhatott, mert pár napra az uh-n mondta a doki, hogy szépen befordult-nem éreztem?Mondtam, mi volt és azt válaszolta, hogy az lehetett.
2010. nov. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!